Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa: Ščerbatiham maksā par to, ka tauta viņu ievēlējusi

Partijas «Jaunais laiks» līdere Solvita Āboltiņa, atbildot uz klausītāja jautājumu, par ko īsti tiek maksāta deputāta alga bieži Saeimā neesošajam tautas kalpam Viktoram Ščerbatiham (ZZS), sacīja, ka viņam tiek maksāts par to, ka tauta viņu ievēlējusi.

«Jaunā laika» līdere uzskata, ka pasaules eksčempiona svarcelšanā Ščerbatiha sasniegumi ir lieliski arī Latvijas tēla un vārda nešanai pasaulē, tomēr viņa neesot pārliecināta par politisko ieguvumu, ko dod Ščerbatiha atrašanās (drīzāk — neatrašanās) Saeimā. «Bet Zaļo un zemnieku savienības vēlētāji viņu ir ievēlējuši,» noteica Āboltiņa.

Otrdien uz Saeimas ārkārtas sēdi pēc pusgada pārtraukuma Ščerbatihs bija ieradies. Pēdējo pusgadu viņš nepiedalījās Saeimas darbā, jo trenējās pagājušās nedēļas beigās notikušajam pasaules čempionātam svarcelšanā.

Oktobrī deputāts Viktors Ščerbatihs, kurš gatavojās starptautiskām sacensībām svarcelšanā un attaisnoti neapmeklēja Saeimas plenārsēdes un nevienu komisijas sēdi, saņēma 986 latu algu, kā arī vēl 753 latus kā kompensāciju: 385 latus kā kompensāciju par dzīvojamo telpu īri, 179 latu transporta kompensāciju, 54 latu sakaru izdevumu kompensāciju un 135 latu reprezentācijas naudu, ziņo LETA.