Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieaug cenas arī jaunajos projektos

Dzīvokļu cenas tā sauktās ekonomiskās klases jauno projektu tirgū būtiski mainījušās, liecina kompānijas «NIRA Fonds» pētījums.

Ja rudens sākumā bija atrodami piedāvājumi par 750–900 eiro kvadrātmetrā (dzīvokļiem ar pilnu apdari), tad novembra beigās šādi piedāvājumi bija jau pilnībā izzuduši. Pašlaik par lētiem uzskatāmi piedāvājumi par 1000–1200 eiro kvadrātmetrā. Turklāt saņemt atlaidi no attīstītājiem kļūst aizvien grūtāk. Pārdevēji piekrīt dot atlaides no cenas līdz 1000 eiro, ko var uzskatīt par simbolisku pretimnākšanas žestu, ja pārdodamā dzīvokļa vērtība ir 85 līdz 100 tūkstoši eiro.

Parādījies pieprasījums arī dārgāku jauno projektu segmentā, piemēram, projektā «Tomsona terases», «Kuģu iela 26», «Centra nams». Pircēji meklē divistabu un trīsistabu dzīvokļus par 2000–2500 eiro kvadrātmetrā. Lielākoties šie pircēji ir ārzemnieki, galvenokārt Krievijas iedzīvotāji.