Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Van Rompejs nedalīšot ES lielajās un mazajās dalībvalstīs

Šodien īsās darba vizītes laikā Rīgā Eiropas Savienības (ES) Padomes priekšsēdētāja amatā apstiprinātais Hermans van Rompejs atkārtoti apliecināja, ka viņa darbā neatspoguļosies bloka dalījums mazajās, lielajās vai jaunajās, vecajās dalībvalstīs.

«Es varu jums apgalvot, ka man nav vecu, jaunu, mazu, lielu dalībvalstu - ir 27 dalībvalstis,» pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL) masu medijiem paziņoja Rompejs.

Viņš, pirms 1.janvārī sāks oficiāli pildīt ES prezidenta pienākumus, patlaban apmeklē ES dalībvalstis, lai personīgi uzklausītu savu kolēģu «intereses un raizes». Pēc tikšanās ar Latvijas valdības vadītāju viņš sveica Latviju, ka tā, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, droši iet uz izeju no krīzes.

Van Rompejs solīja pildīt savus jaunos darba pienākumus ar entuziasmu, lai ES ietu uz savu mērķi, kas būtu labvēlīgi ne tikai Latvijai, bet arī visam blokam kopumā. Savukārt Dombrovskis pateicās ES prezidenta amatā apstiprinātajam Rompejam, ka tieši Latvija ir viena no pirmajām dalībvalstīm, uz kuru viņš devies vizītē.

Pēc premjera teiktā, tikšanās laikā runāts par vienotu ES ārpolitiku un uzsvērta vēlme dzirdēt vienotu bloka balsi Briseles un Maskavas attiecībās. Tāpat spriests par ES budžeta pārskatu un jauno finanšu perspektīvu. Šajos jautājumos Latviju interesē tiešmaksājumu izlīdzināšana starp vecajām un jaunajām dalībvalstīm un spēcīga kohēzijas politika. Latvijas valdības vadītājs informējis van Rompeju arī par mūsu valsts ekonomikas stabilizācijas plānu un vakar Saeimā pieņemto 2010.gada budžetu.

ES prezidenta amatā apstiprinātais van Rompejs netiksies ne ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, ne ārlietu ministru Māri Riekstiņu (TP), kuri šodien neatrodas Latvijā.