Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ronis: Latvija ir kā ābols, kas nokarājies pāri sētai

Latvija kļuvusi izaicinoši vāja. «Mūsu vājums nedrīkst būt izaicinājums citiem, ekonomiskā drošība ir mūsu pašu pienākums,» ceturtdien no rīta Latvijas Radio sacīja NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādes ekspertu grupas pārstāvis, kas pārstāv Baltijas valstis, Aivis Ronis.

Latvija ir kā ābols, kas nokrājies pār sētai, kuru var noplūkt jebkurš, skaidroja Ronis.

Latvijas valsts drošībai mūsdienās ir daudz draudu, tomēr, viņaprāt, katrai valstij jāizvērtē, ko tā var darīt drošības jautājumu uzlabošanai.

Ronis tāpat norādīja, ka NATO ir gatava Latviju aizstāvēt vajadzības gadījumā kopš brīža, kad mūsu valsts šajā organizācijā iestājusies.

Eksperts uzskata, ka Vašingtonas līguma 5. pants, kas paredz, ka uzbrukums vienai alianses dalībvalstij nozīmē uzbrukumu visām dalībvalstīm, ir atbilstošs mūsdienu situācijai. Tas pilnībā apmierina Latviju un citas dalībvalstis, sacīja Ronis un piebilda, ka, viņaprāt, šis pants nebūtu jāmodernizē.