Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID aiztur kārtējos naudas atmazgātājus

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veiktajām kratīšanām trešdien tika apturēta jau divpadsmitā ar naudas atmazgāšanu saistītā noziedzīgā grupējuma darbs. Pēc VID rīcībā esošās informācijas, grupējums laikā no 2009. gada janvāra līdz oktobrim legalizējis noziedzīgi iegūtos līdzekļus 8,7 miljonu latu apmērā un izvairījies no 1,5 miljonu latu nodokļu nomaksas, portālu «Apollo» informēja VID pārstāvji.

Vērienīgas pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas 13 kratīšanas Rīgā. Kratīšanas veiktas automašīnās, shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās un uzņēmumu juridiskajās adresēs. VID atzina, ka noziedzīgā grupējuma rīcībā bija ļoti labs tehniskais nodrošinājums — augstas klases apsardzes sistēmas, kas apgrūtināja VID amatpersonu iekļūšanu telpās kratīšanu veikšanai.

Kratīšanu laikā izņemti iesaistīto uzņēmumu zīmogi, kodu kalkulatori, dokumenti, kases aparāts un citi nozīmīgi lietiskie pierādījumi. Vienā no automašīnām tika izņemta skaidra nauda 67 810 eiro apmērā, kuru shēmas organizatori bija paredzējuši konvertēt latos un vēlāk ar to norēķināties ar noziedzīgās shēmas klientiem. Papildus tam kratīšanu laikā konfiscēti 11 525 lati un 17 155 eiro. Kopumā kratīšanu laikā izņemti 71 238,40 latu.

Saskaņā ar VID rīcībā esošo informāciju grupējums naudas atmazgāšanas pakalpojumus sniedza ne tikai Latvijas rezidentiem, bet arī uzturēja plašu ārzonas uzņēmumu tīklu, nodrošinot Krievijas un citu NVS valstu uzņēmumu līdzekļu noziedzīgās izcelsmes slēpšanu un legalizāciju. Kratīšanu gaitā konfiscēti vairāk nekā desmit ārzonas uzņēmumu reģistrācijas dokumenti, kā arī to banku kontu piekļuves un autorizācijas rīki Kirgīzijas, Moldovas un citu valstu kredītiestādēs.

Noziedzīgās shēmas organizēšanā bija iesaistītas 15 personas, kuru darbība bija vērsta uz noziedzīgu nodarījumu veikšanu ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas. Kopumā grupējums izvairījās no nodokļu nomaksas 1,5 miljonu latu apmērā un atmazgāja 8,7 miljonus latu.

Kriminālprocesa ietvaros aizturētas sešas personas, no kurām četras pašlaik aizturētas. Aizdomās turēto statuss pašlaik piemērots trīs personām, kurām piemēroti arī drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.