Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas akmens sēklu stādīs Vjetnamā

1. decembrī mākslinieks Ojārs Feldbergs devās ceļā uz Vjetnamu, lai tur, senajā karaļa Hunga tempļa kompleksā, vietā kur dibināta Vjetnamas valsts, iestādītu Latvijas akmens sēklu. Šis stāds būs kā aicinājums ikvienam audzēt savās sirdīs mieru, labestību un mīlestību.

Akmens stādīšana ir garīgs rituāls. Stādītājs, stādot akmeni zemē, tajā brīdī arī savā sirdī iestāda kādu vēlējumu, vai vēstījumu. Domās kopjot to, iestādītā vēsts aug, nobriest un nes augļus.

Nākamgad pavasarī Vjetnamā tiks svinēts ikgadējais nacionālais karaļa Hunga tempļa festivāls, bet pirms tā jau šobrīd notiek dažādas starptautiskas mākslas aktivitātes, kas senajās tradīcijās balstīto festivālu papildina ar laikmetīgās mākslas aktivitātēm. Kā liecina vēsturiskās liecības, pirms 4000 gadiem Vjetnamas valsti dibināja Karalis Hungs, pēc kura valdīja Hungu dinastijas imperatori, kuriem ir veidots tempļu komplekss. Tas sastāv no trīs galvenajiem tempļiem – Apakšējā, Vidējā un Augšējā tempļa. Katrs no tiem veltīts kādai no vjetnamiešu leģendām un vēsturiskajiem notikumiem.

Kā viena no mākslas aktivitātēm, gaidot festivālu, būs starptautiska tēlnieku nometne, kuras laikā Ojārs Feldbergs kals sārta granīta skulptūru «Debesis», kā arī īstenos performanci «Latvijas akmens sēklas stādīšana». Par akmens stādīšanas vietu izvēlēta Augšējā, jeb Den Thuong tempļa apkārtne. Šis templis ir veltīts debesu un zemes dieviem, bet tā centrālajā altārī atrodas vjetnamiešu pirmā nacionālā varoņa un brīvības cīnītāja Thu Donga zobens.

28. novembrī, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notika atvadīšanās no Latvijas akmens sēklas un vēstījumu nodošana, lai tie tiktu iestādīti šajā nozīmīgajā kompleksā.     
  
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja darba laiks katru dienu 10.00 – 16.00