Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais Godmaņa padomnieks nodarbosies ar grūti audzināmiem bērniem

Bijušais VAS «Latvijas Dzelzceļš» (LDz), VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) padomes loceklis un bijušā premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) padomnieks Juris Šmits (LPP/LC) pēc minēto amatu zaudēšanas šodien tika iecelts par vadītāju jaunizveidotajā Rīgas domes Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijā, kura nodarbosies ar bērnu pastrādāto administratīvo pārkāpumu izvērtēšanu.

Lēmumu par Šmita iecelšanu amatā, opozīcijas deputātiem atturoties, pieņēma Rīgas domes prezidijs.

Patlaban Šmits, kurš šogad neveiksmīgi kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no partijas LPP/LC saraksta, strādā par Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskolas direktoru, kā arī ir ievēlēts par Rīgas domes Revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietnieku.

Kā aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā, šādas apakškomisijas vadītāja atalgojums iekļauts 6.algu grupā, kur alga paredzēta no 687 līdz 1031 latam. Vidēji alga varētu būt 850 lati «uz papīra» jeb 560 lati «uz rokas».

Bērnu lietu apakškomisijas sastāvā ir priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks un komisijas locekļi, kas pārstāv Rīgas bāriņtiesu, pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Labklājības departamentu, Sociālo dienestu un Valsts policiju.

Revīzijas komisijas priekšsēdētāja vietnieka amatā saskaņā ar domes normatīvajiem aktiem Šmits var saņemt 13,6 latus stundā. Maksimālais stundu skaits mēnesī var sasniegt 52, līdz ar to alga šajā amatā Šmitam var sasniegt 707 latus.

Šmita ienākumi pērn sasnieguši 53 734 latus, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Rīgas domes prezidijs šodien apstiprināja Administratīvās komisijas apakškomisiju jauno sastāvu un iecēla to vadītājus.

Līdz šim Rīgā darbojās sešas Administratīvās komisijas apakškomisijas - pa vienai katrā Rīgas rajonā un priekšpilsētā. Pēc izpilddirekciju apvienošanas nolemts izveidot trīs šādas apakškomisijas - Austrumu, Pārdaugavas un Ziemeļu, kā arī atsevišķu Bērnu lietu apakškomisiju.

Par Austrumu apakškomisijas vadītāju prezidijs iecēla Raimondu Lomikovski (TP), kurš līdz šim bija Centra rajona apakškomisijas priekšsēdētājs.

Par Pārdaugavas apakškomisijas priekšsēdētāju iecēla SC pārstāvi Stefaniju Grapu, kura ir Saeimas deputāta palīdze un neveiksmīgi kandidējusi šajās Rīgas domes vēlēšanās no SC saraksta.

Par Ziemeļu apakškomisijas priekšsēdētāju domes koalīcija iecēla Ņinu Rijnieci, kura līdz šim bija Ziemeļu rajona apakškomisijas priekšsēdētāja un 2005.gadā kandidējusi Rīgas domes vēlēšanās no LSDSP saraksta.

Par jaunizveidotās Bērnu lietu apakškomisijas vadītāju tika iecelts Šmits.

Ar jaunizveidoto komisiju sastāvu iepriekš Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputātus iepazīstināja Administratīvās komisijas vadītāja Olga Veidiņa (SC). Tika arī norādīts, ka Bērnu lietu apakškomisijas vadību vēloties uzņemties Šmits.

Veidiņa pauda bažas, ka Šmitam saistībā ar citiem amatiem varot pastāvēt interešu konflikts, bet atzīmēja, ka par interešu konflikta novēršanu esot jārūpējas pašam kandidātam. Tāpat šīs komisijas vadītājam būšot ļoti liela slodze - vairāk nekā 40 lietu nedēļā, bet Šmits esot paudis gatavību tikt ar šiem pienākumiem galā.

Balsojot izrādījās, ka Šmita iecelšanu šajā amatā neatbalsta ne tikai opozīcijas, bet arī apvienības «Saskaņas centrs» (SC) deputāti, līdz ar to komitejas lēmums par viņa kandidatūru bija negatīvs. Jāpiezīmē, ka šis ir pirmais gadījums, kad šajā domes sasaukumā nesakrīt SC un LPP/LC balsojumi. Tomēr nedēļu vēlāk, atkārtoti balsojot, Šmita kandidatūra tika atbalstīta.