Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija pieļauj slepkavību skaita palielināšanos

Valsts policija prognozē, ka valstī varētu pieaugt slepkavību skaits.

Valsts policijas vadības ziņojumā, kas ceturtdien prezentēts Noziedzības novēršanas padomes sēdē un nonācis aģentūras BNS rīcībā, teikts, ka šogad desmit mēnešos reģistrēta 101 slepkavība un tas ir par trim vairāk nekā pērn attiecīgā laika posmā. No reģistrētajām slepkavībām 27 bijušas sadzīves rakstura.

Lielākais slepkavību skaita pieaugums reģistrēts Rīgas reģionā, Vidzemes reģionā un Aizkraukles pusē. Slepkavības pamatā tiek izdarītas mantkārīgā nolūkā, bet iezīmējusies arī tendence slepkavību izdarīšanai laupīšanu laikā ar sevišķu cietsirdību.

Nereti slepkavība tiek izdarīta, lai slēptu citu noziegumu. Valsts policija prognozē, ka slepkavību skaita pieauguma tendence varētu turpināties.

Slepkavību potenciālie apdraudējuma upuri ir dažādu sociālo grupu pārstāvji, tostarp neaizsargāti cilvēki - vientuļi pensionāri, personas, kuras uzticas nepazīstamiem cilvēkiem, neievēro drošības pasākumus, neapsargātu degvielas uzpildes staciju, lombardu, spēļu zāļu darbinieki.

Tāpat pie potenciāliem apdraudējuma upuriem minamas personas, kuras ar savu izturēšanos, uzvedību ir radījušas maldīgu iespaidu par savu mantisko stāvokli, kā arī personas, kuru rīcībā ir skaidra nauda, piemēram, taksisti, lauku reģionu pastnieki.

Par organizēto grupu, kuras izveidotas sevišķi smagu noziegumu izdarīšanai, upuriem var kļūt arī inkasatori.

Latviju šogad tāpat kā pērn pārsteigušas vairākas ciniskas slepkavības, kas izpelnījušās sabiedrības ievērību.

Aģentūras BNS arhīvs liecina, ka pašā janvāra sākumā divi vīrieši iedzeršanas laikā nodūra četrus kompānijas biedrus. Viens no aizturētajiem izolatorā izdarīja pašnāvību, otru pirmās instances tiesa sodīja ar mūža ieslodzījumu.

Gada sākums pārsteidza ar vairākām nežēlīgām slepkavībām, ko pastrādājuši jaunieši. Burtnieku novada Matīšu pagastā 19.janvāra vakarā cietsirdīgi nogalināts 1937.gadā dzimis zemnieks. Slepkavu guvums bija pārsimts latu, kas atradās upura makā. Par šo noziegumu aizturēja trīs jauniešus.

Marta sākumā ar nedēļas atstarpi notika divas nežēlīgas slepkavības. Tā trīs vietējie jaunieši šajā pašā pagastā pēc neveiksmīga laupīšanas mēģinājuma aizdedzinājuši mājas, atstājot iekšā tās iedzīvotājus - divus vīriešus, no kuriem viens ugunsgrēkā gājis bojā, bet otrs ievietots slimnīcā. Pirms tam vīrieši piekauti.

Nedēļu vēlāk šajā pagastā jau cits jauns slepkavnieks 40 latu dēļ ar 11 naža dūrieniem nežēlīgi nogalināja sirmgalvi.

Janvāra beigās Saulkalnē kādā vietējā veikaliņā ar pārgrieztu rīkli atrasta pārdevēja. Par šo noziegumu aizturēja 1981.gadā dzimušu vīrieti.

Šogad tāpat kā pērn uzdarbojušies pasūtījuma slepkavas. Vispārdrošākā slepkavība notika aprīlī pašā Jūrmalas centrā - gaišā dienas laikā uz ielas greznā «Porsche Cayenne» nošauts iepriekš tiesāts uzņēmējs.

Maija sākumā Rīgā kāds jaunietis, visticamāk, nodūris māti, nošāvis tēvu un pēc tam pats ar nereģistrētu pistoli, kas izmantota arī tēva nogalināšanā, nošāvies.

Rīgā, Mangaļsalā, meža teritorijā Līgo svētku laikā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ nogalinātas divas sievietes - 41 gadu vecā māte un viņas 15 gadu vecā meita, abām ir konstatētas vairākas cirstas brūces galvā.

Jūlija beigās laupīšanas mēģinājuma laikā Kandavas novadā nošauta degvielas uzpildes stacijas operatore. Aizdomās par šo noziegumu aizturēja vairākus vīriešus. Augusta sākumā Jaunciema mežā atrasta nogalināta 16 gadu veca meitene. Par šo noziegumu aizturēja meitenes vienaudžus, kas bija plānojuši izveidot savu bandu, un slepkavība pastrādāta, lai saliedētos.

Rīgā, Cidoniju ielā, septembra beigās atrasti divi nogalināti sirmgalvji. Savukārt oktobra beigās Iecavas novadā dēls nogalināja tēvu, sakapājot ar zobenu tam galvu.