Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lemberga «stipendiātu saraksts» neesot mīts

Ventspils mēra Aivara Lemberga tā sauktā stipendiātu lieta ieguvusi konkrētas aprises — ģenerālprokurors Jānis Maizītis apstiprina, ka šādas saraksts patiešām pastāv.

Maizītis Latvijas Radio sacīja, ka «stipendiātu saraksts» nav mīts vai politisko pretinieku izdomājums.

«Šajā brīdī varu pateikt, ka ticamība, ka tas saraksts ir īsts un patiess, ir,» sacīja ģenerālprokurors.

Turklāt daļa no «stipendiju» saņēmējiem jau apliecinājusi, ka naudas summas ir saņēmusi. Taču izmeklēšanu apgrūtina tas, ka ir konkrēta naudas summa, ir kodēta izmaksa, taču ne naudas nodevējs, ne arī saņēmējs neatzīst, ka šāda naudas aprite notikusi.

«Personas, kuras zina par naudas apriti, patiesajiem saņēmējiem, vienkārši nesadarbojas ar izmeklēšanu un neliecina,» klāstīja Maizītis.

Tomēr viņš uzsvēra, ka šīm personām būtu svarīgi sākt liecināt.

Telekompānijas TV3 raidījums «Nekā personīga» ziņoja, ka tā dēvētajā Lemberga stipendiātu sarakstā atrodami gan toreizējā politiskā spēka «Latvijas ceļš», gan partijas «Jaunais laiks» pārstāvji, gan citi politiķi.

Raidījuma rīcībā savulaik nonāca materiāli, kas, iespējams, esot daļa no tā dēvētajiem stipendiātu sarakstiem. Izdruku nosaukums ir «Piecu procentu fonda naudas līdzekļu izlietojums 2001. un 2002. gadā».