Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaškevičam vairāk nekā mēnesi nav nekāda amata VID

Kādreizējam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietniekam Vladimiram Vaškevičam, kurš oktobra vidū ar patlaban no amata atstādinātā VID ģenerāldirektora Dzintara Jakāna rīkojumu tika iecelts Administratīvās pārvaldes direktora amatā, jau vairāk nekā mēnesi VID nav nekāda amata.

Šāda situācija izveidojusies, jo viņa ieņemtais VID ģenerāldirektora vietnieka postenis likvidēts ar Jakāna rīkojumu un Vaškevičs ar 19. oktobra Jakāna rīkojumu iecelts par VID Administratīvās pārvaldes direktoru.

Minēto 19. oktobra rīkojumu par Vaškeviča pārcelšanu dažas dienas vēlāk, 22. oktobrī, atcēlis finanšu ministrs Einars Repše (JL). Tā kā Jakāns kopā ar Vaškeviču amatos pārcēlis vēl citus VID ierēdņus, tad pēc šo Jakāna rīkojumu atcelšanas citas amatpersonas Repše uzdevis atjaunot iepriekš ieņemtajos amatos.

Toties ministrs nav atcēlis Jakāna rīkojumu, ar kuru viņš likvidējis divus VID ģenerāldirektora vietnieku amatus, no kuriem vienu pirms tam ieņēma Vaškevičs, tādējādi Vaškeviču iepriekšējā amatā atjaunot nav bijis iespējams, aģentūrai LETA sacīja VID Komunikācijas daļas priekšniece Agnese Grinberga.

Ar Repšes rīkojumu par ierēdņu atjaunošanu iepriekš ieņemtajos amatos VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītājai Nelijai Jezdakovai VID ierēdņi bija jāiepazīstina līdz 23. oktobrim, taču, tā kā tā ir piektdiena, kas VID jau vairākus mēnešus nav darba diena, tie ierēdņi, uz kuriem rīkojums attiecas, ar to iepazīstināti tikai pirmdien, 26. oktobrī.

Tā kā Vaškeviču līdzšinējā — VID ģenerāldirektora vietnieka — amatā atjaunot nebija iespējams, Repše viņam piedāvājis vecākā eksperta amatu Finanšu ministrijā.

Pats Vaškevičs 2. novembrī saslimis, un no šīs dienas viņam atvērta darba nespējas lapa.

Tādējādi Grīnberga skaidroja, ka Vaškevičs bez amata VID bijis nedēļu — no 26. oktobra līdz 2. novembrim. Viņa gan atturējās konkretizēt, ko ierēdnis šajā laikā darījis, piebilstot, ka par šo nedēļu Vaškevičam nav aprēķināta un izmaksāta arī alga.

Saskaņā ar likumu slimības pabalsta pirmās 10 dienas VID kā darba devējs viņam aprēķinājis un apmaksājis no iepriekšējā pusgada laikā veiktajām iemaksām, bet par nākamo darba nespējas periodu izmaksas veic Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Pēc Grīnbergas teiktā, Vaškevičam izteiktais piedāvājums ieņemt amatu Finanšu ministrijā joprojām esot spēkā, un par to ministrija esot gatava runāt, līdzko Vaškevičs noslēgšot darba nespējas lapu.

VID patlaban arī nav izbeidzis darba attiecības ar Vaškeviču, jo likumdošana paredz par darba uzteikumu personu brīdināt mēnesi pirms darba tiesisko attiecību pārtraukšanas.

Patlaban par Administratīvās pārvaldes direktora pienākumu izpildītāju iecelts reorganizācijas dēļ likvidētās VID Rīgas reģionālās iestādes direktors Aigars Undzēns.

LETA jau ziņoja, ka 2. novembris bija pēdējā diena, kad Vaškevičs varēja sniegt Repšem atbildi par to, vai piekrīt ieņemt vecākā eksperta amatu Finanšu ministrijā. Viņš savu viedokli ministram nesniedza.

Jezdakova 2. novembrī Repšem iesniedza Vaškeviča darbnespējas lapu, norādot, ka ierēdnis ir saslimis un nevar paskaidrojumus sniegt, aģentūru LETA tolaik informēja Repšes preses pārstāvis Aleksis Jarockis.

Vaicāts, vai ir pieņēmis piedāvājumu strādāt Finanšu ministrijā, Vaškevičs aģentūrai LETA tolaik nesniedza skaidru atbildi, norādot uz sliktu pašsajūtu un to, ka ir vizītē pie ārsta.

Repše iepriekš Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants» apstiprināja, ka VID darbiniekam Vaškevičam tiks piedāvāts cits amats. Visdrīzāk, Vaškevičam piedāvās vecākā eksperta amatu Finanšu ministrijā, bet Repše arī neizslēdza iespēju, ka Vaškevičs no piedāvātā amata atteiksies.