Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par parāda atdošanu prasa procentus

Ikdienā pierasts, ka parāda ņēmējs, ja neatdod parādu laikā, spiests maksāt arī procentus par kavēto laiku. Taču uzņēmumam «Pari» gadījies otrādi – no tā prasa procentus, lai parādu vispār atdotu, vēsta «Latvijas Avīze».

Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas (RER) valdes priekšsēdētājs Grigorijs Uspenskis Latvijas autopārvadājumu uzņēmuma «Pari» īpašniekam Jurijam Sičkovskim uzstādījis ultimātu  - gribi saņemt mūsu parādu, maksā man procentus.

RER parāds uzņēmumam «Pari» jau sasniedzis 150 000 latu.

Audioieraksta atšifrējumā, kura autentiskumu apstiprinājusi Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācija, lasāmi draudi, ko «Pari» īpašniekam nācies uzklausīt no  Uspenska: «Mēs vienojāmies – tu maksā, mēs parādu dzēšam. Ar katru maksājumu tu samazini mūsu parādu. Es neesmu redzējis nevienu kapeiku. Tāpēc es brīdinu – man šis variants (seko rupji lamu vārdi krievu valodā)... Tas ir – ja gribi ar latviešiem strādāt, uz priekšu (rupji lamu vārdi).«

Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācijas eksperta Nikolaja Gudaņeca secinājumos par audioieraksta būtību norādīts, ka RER vadītājs Latvijas uzņēmēju «visas sarunas garumā cenšas iebaidīt, lai viņš atsauc tiesā iesniegto prasības pieteikumu par parāda piedziņu». Draudi ir «skaidri un vardarbīga rakstura».

«Ar latviešiem saostījies, jā?... mēs aizmirstam, ko tu tur mums esi parādā. Viss. Tātad šo te kaudzi tu … (lamu vārds) tu nekad nesaņemsi… Tāds ir mans piedāvājums,» draudējis Uspenskis. Vairākās vietās viņš atgādina, ka joprojām nav redzējis nevienu kapeiku. Uspenskis «Pari» īpašniekam arī teicis, ka ir «jāgatavojas kaujas darbībām un vissliktākajam variantam», kā arī – «tādus kā tu mēs iznīcinājām paciņām».

«Esam parādā Baltkrievijas apakšuzņēmējam vairāk nekā 40 000 eiro. Parāda no RER atgūšana mums ir izdzīvošanas jautājums. Es nekādā gadījumā nepiekāpšos Grigorija Uspenska prasībai maksāt viņam personīgi 15 un pat vairāk procentus no mūsu nopelnītās un RER nesamaksātās naudas,» savu stingro nostāju pamato Sičkovskis.

Kredītmenedžmenta uzņēmuma «Intrum Justitia» direktore Agnese Priedīte teic, ka vardarbīgi draudi uzņēmēju darījumu kārtošanā patlaban esot retums. «Esmu dzirdējusi, ka tā notika pagājušā gadsimta 90. gados. Šajā gadījumā, šķiet, uzņēmējam vispareizāk būtu vērsties policijā,» saka eksperte.