Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atzinīgi novērtē Gruzijas lēmumu palielināt iesaisti Afganistānā

NATO dalībvalstu ārlietu ministri atzinīgi novērtējuši Gruzijas lēmumu būtiski palielināt savu iesaisti Afganistānā, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijā.

«Šāds Gruzijas lēmums pilnībā saskan ar NATO izvirzītajām prioritātēm un demonstrē Gruzijas ieguldījumu alianses kopīgajos starptautiskajos miera uzturēšanas centienos,» piedaloties NATO-Gruzijas komisijas sanāksmē, norādījis ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Riekstiņš arī novērtējis Gruzijas paveikto politisko un aizsardzības sektora reformu ziņā, vienlaikus aicinot Gruziju ņemt vērā ikgadējās nacionālās programmas izvērtējuma dokumentā norādītās rekomendācijas un turpināt reformas, tostarp vēlēšanu jomā.

Pārrunājot reģionālās drošības jautājumus, Latvijas ārlietu ministrs atzīmēja Gruzijas atvērtību pilnai sadarbībai ar Eiropas Savienību, ANO, EDSO, Eiropas Padomi, kā arī citām starptautiskajām organizācijām. Riekstiņš arī uzsvēra, ka starptautiskajai sabiedrībai jāmeklē iespējamie risinājumi, lai risinātu nepieņemamo situāciju, ka starptautiskajiem novērotājiem netiek nodrošināta piekļuve visai Gruzijas teritorijai.