Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Flikam par deklarāciju neiesniegšanu var draudēt cietumsods

Ja lidsabiedrības AS «Air Baltic Corporation» («airBaltic») valdes locekļi un uzņēmuma vadītājs Bertolds Fliks neiesniegs Valsts ieņēmumu dienestā (VID) valsts amatpersonu deklarācijas, par to viņiem var draudēt pat reāls cietumsods, secināms no VID Komunikācijas daļas aģentūrai LETA sniegtā skaidrojuma par situāciju ar lidsabiedrības valdes ienākumu deklarēšanu.

VID informēja, ka Flika un valdes locekļu amatpersonu deklarācijas, kā arī Flika iesniegto sarakstu ar tām personām, kam noteikts valsts amatpersonas statuss, VID gaidīs «saprātīgā termiņā», proti, līdz Ziemassvētkiem.

Amatpersonu saraksts Flikam jāiesniedz par «airBaltic» valdes locekļiem, kuri ieņēma amatus lidsabiedrības valdē VID veiktās pārbaudes brīdī — 2009. gada 15. maijā, kā arī par valdes locekļiem, ja tādi iecelti valdes locekļa amatā pēc VID veiktās pārbaudes.

VID uzsver, ka valsts amatpersonu saraksts Flikam jāiesniedz nekavējoties pēc Administratīvās apgabaltiesas sprieduma spēkā stāšanās dienas, informē VID. Savukārt valsts amatpersonas deklarācijas «airBaltic» amatpersonas var iesniegt jebkurā VID valsts amatpersonu datu administrēšanas pārvaldes struktūrvienībā.

VID Rīgas nodokļu administrācija nosūtījusi «airBaltic» valdes priekšsēdētājam Flikam vēstuli ar lūgumu nekavējoties iesniegt valsts amatpersonu sarakstu. Tāpat VID lūdzis Fliku informēt visus valdes locekļus par pienākumu iesniegt likumā noteiktās valsts amatpersonu deklarācijas. Gan valsts amatpersonu deklarācijas, gan amatpersonu sarakstus VID gaidīs «saprātīgā termiņā», uzskatot, ka Fliks ir iepazinies ar VID vēstuli septītajā dienā pēc tās nodošanas pastā.

Ja «airBaltic» valdes locekļi šajā laikā neiesniegs likumā noteiktās deklarācijas, VID nosūtīs katram valdes loceklim vēstuli, kurā informēs par pienākumu iesniegt valsts amatpersonas deklarācijas, vienlaikus brīdinot arī par kriminālatbildību pēc Krimināllikuma 219. panta.

Minētajā Krimināllikuma pantā par izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas, tās neiesniegšanu pēc valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu, kā sods paredzēta reāla brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai naudas sods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Tāpat likums par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, paredz piemērot sodu — brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.

Savukārt par likumā noteiktās deklarējamās mantas vai citu ienākumu izcelsmes avota nenorādīšanu vai par nepatiesu ziņu sniegšanu par mantas vai citu ienākumu izcelsmes avotu, ja šādas ziņas likumā noteiktajā kārtībā pieprasījusi attiecīgi pilnvarota valsts institūcija un ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, kā sods paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem vai naudas sods līdz 150 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu, kuras izcelsmes avots deklarācijā nav norādīts.