Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Novembrī mājokļu cenas pieaug, aktivizējas pircēji no Krievijas

Novembrī neremontēta sērijveida dzīvokļa cena mikrorajonos, salīdzinot ar periodu no jūlija līdz oktobrim, pieaugusi par 5,5%, sasniedzot 484 eiro kvadrātmetrā, līdz ar to  novērojamas izmaiņas pēdējo piecu mēnešu tendencēs, liecina «Ober Haus» tirgus pārskats.

Cenu pieaugums galvenokārt attiecināms uz vienistabas un divistabu dzīvokļiem. Vidējā neremontētu vienistabas dzīvokļu cena novembrī bija 522 eiro kvadrātmetrā, kas, salīdzinot ar oktobra vidējo cenu (482 eiro kvadrātmetrā), ir par 6,3% lielāka. Savukārt divistabu dzīvokļu vidējā cena novembrī (480 eiro kvadrātmetrā), salīdzinot ar oktobra mēneša vidējo cenu (452 eiro kvadrātmetrā), ir par 4% augstāka.

Cenu pieaugumu izraisījusi piedāvājuma samazināšanās. Jauni īpašumi tiek piedāvāti maz un par augstākām cenām.

Lielāku platību — trīs un četru istabu — dzīvokļu cenas  palikušas nemainīgas.

Pieprasītākie mikrorajoni ir Teika, kur viens kvadrātmetrs maksā 600 eiro, Imanta (490 eiro), Purvciems un Pļavnieki (520 eiro).

Lētākie mikrorajoni ir: Bolderāja ar 378 eiro kvadrātmetrā, Vecmīlgrāvis ar 407 eiro kvadrātmetrā un Sarkandaugava ar 450 eiro kvadrātmetrā.

Cena remontētam dzīvoklim ar labu atrašanās vietu var sasniegt pat 600 eiro kvadrātmetrā. Ņemot vērā, ka pircēju interese par dzīvokļiem ir palielinājusies un piedāvājums samazinājies, dzīvokļi, kuru cena atbilst kvalitātei, tiek nopirkti ātri.

Potenciālajiem pircējiem, kuri dzīvokli sev meklējuši jau no vasaras, cerot, ka cenas rudenī samazināsies, novembrī izvēles iespējas stipri samazinājušās, tāpēc pircēji ātrāk pieņem lēmumus un izvēlas samērā operatīvi. Joprojām darījumi galvenokārt notiek par pircēja privātajiem līdzekļiem, nepiesaistot bankas finansējumu.

Pārdevēji arvien retāk samazina dzīvokļu cenas, parasti pirmajam pircēja piedāvājumam nepiekrīt. Joprojām interesi par dzīvokļiem centrā izrāda ārvalstu pircēji. Reāli darījumi notiek ar pircējiem no Krievijas, kuri izvēlas dzīvokļus renovētās mājās centrā.