Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbs vai speciālistu trūkums?

Bezdarba līmenis Latvijā pašlaik tiek salīdzināts ar epidēmiju. Vai šī epidēmija ir draudīga vai izdevīga, to lai spriež katrs pats, kurš palicis bez darba. Skaidrs ir viens, ka šī epidēmija ir lipīga un bieži pirmos «ķer» tos, bez kuriem darbs nebūt neapstājas un nebeidzas.

Jau pierasta kļuvusi gaušanās par to, ka dzīve ir grūta, alga maza, darba daudz. Taču, ja ir darbavieta, lai vai kāds ienākums, tomēr tas ir gaidāms. Neapskaužama ir situācija, kad no darba palūdz aiziet. Iemesli ir dažādi, taču vispopulārākais — štatu samazināšana. Kādus darbiniekus samazina un kāpēc, meklējot jaunu darba vietu, speciālisti iesaka neafišēt potenciālajam darba devējam ne vien samazināšanas iemeslus, bet arī faktu, ka darbs zaudēts štatu samazināšanas dēļ?

Arī krīzes laikā ikvienam ir iespēja pretendēt uz labāk apmaksātu un izaugsmes veicinošāku darbu. Neparasti, bet kāda man zināma kolēģe gandrīz tādu iespēju zaudēja, jo nevarēja atrast speciālistu, kurš varētu strādāt viņas tobrīd ieņemamajā amatā. Mēneša laikā, kopš tika informētas attiecīgās iestādes par vakanci, uz darba vietu pieteicās vien kādi seši kandidāti! Turklāt pieci no viņiem bija bez speciālās izglītības. Kolēģe pēc mēneša atstrādāšanas no darba aizgāja. Bet speciālists joprojām vietā nav atrasts. Cilvēki nepiesakās, lai gan darbs kaulus nelauž, alga puslīdz normāla, darba laiks ideāls, sestdienas, svētdienas brīvas.

Vai tiešām visi speciālisti jau pametuši Latviju, vai arī vieglāk būt štatu samazināšanas upurim ar nevēlēšanos kaut ko mainīt? Nenoliedzami, rakstītais neattiecas uz cilvēkiem, kuri bez darba palikuši citu iemeslu dēļ. Bet, kamēr vien Latvijā ir darba vietas, tikmēr nevajadzētu zust interesēm par tām. Cilvēkiem jābūt gataviem pieņemt pārmaiņas un pārizglītoties. Darba tirgum vajadzīgi speciālisti, kuri zina savu vērtību un par kuriem var teikt, ka bez viņiem darbs var apstāties un beigties.