Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvības gatves posmā ierīkota sabiedriskā transporta josla

Sabiedriskā transporta satiksmes uzlabošanai Brīvības gatvē no Struktoru ielas līdz Ropažu ielai (T/C «Alfa») ir ierīkota sabiedriskā transporta josla.

Pa šo Brīvības ielas posmu kursē seši autobusu maršruti, pieci trolejbusu maršruti un četri maršruta autobusu jeb mikroautobusu maršruti. Pēc RP SIA «Rīgas satiksme» sniegtās informācijas, sabiedriskajam transportam paredzētais laiks šī Brīvības gatves posma šķērsošanai ir divas līdz trīs minūtes. Bet līdz šim, īpaši maksimumstundās, sabiedriskā transporta kustības traucējumi Brīvības gatves posmā no Struktoru ielas līdz Ropažu ielai ir bijuši no četrām līdz 20 minūtēm un atsevišķos gadījumos pat līdz pusstundai.

Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» apliecina, ka esošās sabiedriskā transporta joslas sniedz pozitīvu rezultātu un samazina sabiedriskā transporta grafiku izpildes kavējumu. Piemēram, ja agrāk Raiņa bulvāra šķērsošanai sabiedriskā transporta kavējumi sastrēgumu dēļ bija no četrām minūtēm līdz pat divām stundām, tad pēc sabiedriskā transporta joslas ieviešanas sabiedriskais transports šķērso Raiņa bulvāri sabiedriskā transporta kustības grafikā paredzētajā laikā – no četrām līdz sešām minūtēm.

Kopumā Rīgā sabiedriskā transporta joslas ir ieviestas vairāk nekā 11 kilometru garumā.
Atgādinām, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem pa sabiedriskā transporta joslu drīkst braukt gan pasažieru sabiedriskie transportlīdzekļi, gan taksometri, kā arī operatīvais transports. Taču pasažieru sabiedriskie transportlīdzekļi drīkst izmantot arī pārējās transportlīdzekļu satiksmei paredzētās braukšanas joslas.