Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Briti vairs nepētīs ziņojumus par NLO

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija atzinusi, ka slēdz departamentu, kas gandrīz 60 gadus pētījis pilsoņu ziņojumus par nezināmiem lidojošiem objektiem (NLO), vēsta laikraksts «Telegraph».

Savu sašutumu par šādu lēmumu jau izteikuši britu ufologi, taču ministrija uzskata, ka minētajai struktūrvienībai atvēlētie 50 000 sterliņu mārciņu gadā turpmāk labāk noderēs «mērķiem, kas lielākā mērā saistīti ar aizsardzību», piemēram, karam Afganistānā.

1950.gadā izveidotais departaments savas pastāvēšanas laikā saņēmis vairāk nekā 12 000 ziņojumus, no tiem pagājušajā gadā vien 135, un pētījis iespējamos draudus, ko Lielbritānijai varētu radīt «lidojošie šķīvīši», bet kopš 1.decembra ir atslēgta gan īpašā tālruņa līnija, gan e-pasta adrese, uz kuru varēja ziņot par šāda veida novērojumiem.

«Mēs vairs nepieņemsim ziņojumus par NLO un nepētīsim tos,» paziņojis ministrijas pārstāvis.

Kā norāda ministrija, visā šā departamenta pastāvēšanas laikā «nevienā ziņojumā nav atklājušies nekādi pierādījumi par potenciāliem draudiem Apvienotās Karalistes drošībai». Tiesa gan, aptuveni 5% no departamenta analizētajiem ziņojumiem palikuši neizskaidroti.

Šim nolūkam tērētos līdzekļus ministrija atzinusi par «nelietderīgu aizsardzības resursu šķērdēšanu» un nolēmusi, ka tos var novirzīt daudz svarīgākiem mērķiem.

Britu ufoloģijas eksperti neslēpj sašutumu par šādu ministrijas soli. «Mēs paliekam pilnīgi neaizsargāti pret teroristiskiem uzbrukumiem,» izdevumam «Sun» paziņojis bijušais Aizsardzības ministrijas NLO projekta vadītājs Niks Poups, kas šo darbu veica deviņdesmito gadu sākumā.