Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespēju brīvi ceļot uz ASV izmantojuši ap 7000 pilsoņu

Iespēju brīvi ceļot uz ASV izmantojuši 6000-7000 Latvijas pilsoņu, intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» stāsta Latvijas vēstnieks ASV Andrejs Pildegovičs.

Bezvīzu režīms starp Latviju un ASV ir vairāk nekā gadu. Kā uzsver diplomāts: «Būtiskāks par skaitļiem ir principu jautājums. Starp tik ciešiem politiskajiem, militārajiem un ekonomiskajiem partneriem, kādi mēs esam, klāt nācis vēl viens apliecinājums, ka mēs esam līdztiesīgi partneri arī ceļošanas jomā.»

Viņš atgādina, ka bezvīzu režīms nav tikai priekšrocība, bet arī atbildība. Brīva ieceļošana ASV vēl nenozīmē atļauju tur strādāt vai pārkāpt uzturēšanās termiņus. Tāpēc Pildegovičs aicina izturēties atbildīgi pret tām iespējām, ko piedāvā Amerika.

Kā atklāj vēstnieks, ASV katru gadu vidēji mācās 60-70 studenti no Latvijas. Viņu vidū ir arī sportisti - tenisa, basketbola un golfa spēlētāji -, kas ieguvuši stipendijas. Studējošo gan ir krietni mazāk nekā Eiropas Savienības valstīs, jo mācību maksa ASV universitātēs ir augstāka nekā Eiropā.

«Ceru, ka nākotnē parādīsies kaut kas mēroga ziņā lielāks par Fulbraita stipendiju, kas pavērs vēl plašākas iespējas papildināties ASV jaunajiem pētniekiem un praktiķiem, ieskaitot juristus,» norāda diplomāts.