Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LSDSP vēl meklē partneri nākamajām Saeimas vēlēšanām

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) vēl meklē to politisko partneri, ar kuru varētu startēt nākamgad paredzētajās Saeimas vēlēšanās.

Kā žurnālistiem atzina partijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, šodienas LSDSP konferencē ir aicināti pārstāvji no partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP), un tas esot loģiski, ka runāts tiek ar tiem, ar kuriem ir līdzīga filozofija, jo SCP gribot darboties tieši sociālajā blokā.

Dinevičs pastāstīja, ka partijā ir izveidota darba grupa, kas patlaban mēģina salīdzināt dažādu politisko organizāciju programmiskās nostādnes, un jau tuvākajā laikā LSDSP plāno organizēt konferenci par nodarbinātību, uz kuru tikšot aicināti ļoti plaša spektra politisko partiju pārstāvji.

LSDSP priekšsēdētājs norādīja, ka patlaban vēl grūti prognozēt, ar kuru no partijām LSDSP varētu ciešāk sadarboties. Tikšot runāts ne tikai ar politisko partiju bloku «Vienotība», bet arī ar citiem politiskajiem spēkiem.

Gala lēmums par to, ar kuru partiju varētu kopā startēt vēlēšanās, jāpieņem kongresā, un tas varētu notikt februāra beigās.

Dinevičs uzskata, ka sabiedrībā ir jābūt solidaritātei, proti, bagātajiem ir jāmaksā vairāk nekā trūcīgajiem, tādējādi palīdzot valstij.

Analogs viedoklis ir SCP un šodien konferencē to pauda viens no partijas līderiem Artis Pabriks. Viņš savā uzrunā sacīja, ka SCP sociāldemokrātus vērtē kā labus partnerus, jo arī SCP cīnās par progresīvā nodokļa ieviešanu. Partija esot pārliecināta, ka tas tiks ieviest 2-3 gadu laikā.

Pabriks uzsvēra: «Mūs jābūt daudz vairāk sociāli orientētiem politiskajā vidē. Esmu pārliecināts, ka mūsu galvenais uzdevums ir panākt sociālu taisnīgumu.«

Noslēdzot runu, Pabriks visai pārliecinoši sacīja, ka «mēs atradīsim veidu, kā sadarboties ar sociāldemokrātiem».

Kā ziņots, konference «Alternatīvas iespējas Latvijas politikai un ekonomikai» veltīta LSDSP darbības atjaunošanai Latvijā 20.gadadienai.

Konferencē piedalās Dinevičs, politologs Andris Runcis, SCP līderi Aigars Štokenbergs un Pabriks, Brīvības un solidaritātes fonda priekšsēdētājs Atis Lejiņš, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, juriste Rada Matjušina un starptautisko ekonomisko attiecību docents Gunārs Vaskis.

Konferences dalībnieki diskutē par sociāldemokrātijas lomu mūsdienu pasaules un Latvijas politikā un ekonomikā.