Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama sola nenogurstoši strādāt pie darbavietu radīšanas

ASV prezidents Baraks Obama sestdien apsolīja nenogurstoši strādāt, lai panāktu bez darba esošo amerikāņu atgriešanos darbavietās.

«Mans solījums jums, amerikāņu tauta, ir tāds, ka es katru dienu dienu koncentrēšos uz to, kā mēs varam cilvēkus atgriezt darbā,» iknedēļas radio uzrunā pavēstīja Obama.

Kā ziņots, bezdarba līmenis ASV šā gada novembrī negaidīti samazinājās līdz 10%, salīdzinot ar 10,2% oktobrī.

ASV novembrī kopumā likvidēti tikai 11 000 darba vietu.

Savukārt analītiķi iepriekš prognozēja, ka bezdarba līmenis valstī novembrī saglabāsies nemainīgs 10,2% apmērā, bet darbu zaudēs 125 000 cilvēku.

Obama pauda gandarījumu par jaunajiem datiem, norādot, ka tie atspoguļo pozitīvo tendenci, taču norādīja, ka ir jāizdara daudz vairāk, lai nodrošinātu amerikāņus ar stabilu, labi apmaksātu darbu.

«Tiem, kuri tika atlaisti pagājušajā mēnesī, un miljoniem amerikāņu, kuri zaudējuši darbu šajā recesijā, ar labo tendenci ir par maz,» sacīja Obama. «Tendences nepērk pārtikas preces. Tendences nemaksā par īri vai koledžu. Tendences neapmierina mūsu vēlmes būt produktīviem, apgādāt ģimeni, sniegties pēc sapņiem.»

Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams ilgtermiņa risinājums ASV ekonomiskajām problēmām, lai reformētu ASV veselības aprūpes sistēmu, sniegtu bērniem labāko izglītību pasaulē, sasniegtu enerģētisko neatkarību un cīnītos ar pieaugošo federālo parādu.