Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Raidījums: Fliks oktobrī nopelnījis 49 tūkstošus latu

«airBaltic» prezidents Bertolts Fliks oktobrī lidsabiedrībā nopelnījis 49 tūkstošus latu pirms nodokļu nomaksas, tā šovakar ziņo LTV raidījums «De facto». Tas Fliku padara par Latvijas vislabāk atalgoto valsts amatpersonu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Agnese Grīnberga intervijā raidījumam stāsta, ka tiesa esot lēmusi, ka «airBaltic» valdes locekļi ir amatpersonas, un ja Fliks ir valdes loceklis – tad viņš ir valsts amatpersona. Tas nozīmē, ka Flikam būs jāiesniedz amatpersonas ieņēmumu deklarācija.

Flika ienākumi šobrīd zināmi visai aptuveni. Flika mēneša atalgojums šobrīd pirms nodokļiem ir nepilni 22 tūkstoši latu, kas nozīmē, ka uz rokas viņš ik mēnesi saņem apmēram 14 tūkstošus latu. Oktobrī gan viņa ienākumi stipri pieauguši – un pirms nodokļiem bija 49 tūkstoši latu. «Uz rokas» tas varētu būt apmēram 34 tūkstoši latu. Tas nozīmē, ka šogad viņš no darba lidsabiedrībā nopelnīs vismaz 287 tūkstošus latu.

Intervijā uz «De facto» jautājumu, vai nevēlēšanās atklāt savus ienākumus nav īstais iemesls, kādēļ Fliks nevēlas būt valsts amatpersona, lidsabiedrības valdes priekšsēdētājs atbildēja: «Es domāju, ka tas tiešām nav tas galvenais jautājums. Galvenais jautājums ir par to pretrunu likumā. Es nevaru tikai strādāt viena akcionāra labā, ir trīs akcionāri «airBaltic», divi ir privāti akcionāri un man tomēr ir jāstrādā viņu interesēs.»  

Fliks uzskata, ka «ir pilnīgi absurdi, ka uzņēmums, kas strādā konkurences apstākļos kaut vienu saimniecisku līgumu publiskos. Ja mēs to darītu, mēs varētu uzreiz taisīt uzņēmumu ciet. Tas ir pilnīgi neiespējami, ka komercuzņēmums, kas strādā konkurences apstākļos, publisko savus saimnieciskos līgumus, vai tas attiecās uz atalgojumu, vai uz citiem līgumiem, tam pilnīgi nav nekādas nozīmes.»

Jau kopš 2006.gada maija Valsts ieņēmumu dienests un «airBaltic» vadītājs valdes priekšsēdētājs cīkstas par to – ir vai nav Fliks un citi lidsabiedrības valdes locekļi valsts amatpersonas. VID uzskata – ja Latvijas valstij lidsabiedrībā pieder kontrolpakete 52%, tas nozīmē, ka tās valde ir valsts amatpersonas un viņiem jāiesniedz valsts amatpersonu deklarācijas un jāatklāj savi ienākumi. Fliks tam visus šos gadus ir pretojies.