Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Teātru darbiniekus sūtīs bezalgas atvaļinājumā

Teātru vadītāji plānoto finansējumu teātriem nākamgad sauc par katastrofu. Savukārt pirmais jaunā budžeta diktētais solis teātros būšot bezalgas atvaļinājumi, raksta «Diena».

Kultūras ministrija valsts budžeta dotāciju apjomu konkrētiem teātriem pagaidām nepublisko, provizoriskās summas ar teātru vadītājiem ir apspriestas un, kā apliecina ministrijas preses sekretāre Dace Vizule, būtiski nemainīsies. «Traģiski,» noskaņojumu raksturo Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Valsts dotācijas summa teātriem nākamgad ir 4,24 miljoni latu, bet šajā skaitlī ierēķināts vairāk nekā miljons M. Čehova Rīgas Krievu teātra rekonstrukcijai. Tādējādi teātru nozare ministrijas budžetā ir viena no visvairāk cietušajām — vidēji 20% samazinājums nozarei teātru kopbudžetā pārtapis 38% samazinājumā, rēķina direktori.

Neizpratni teātros raisa arī finansējuma sadalīšana nozares iekšienē. Piemēram, Jaunā Rīgas teātra un Valmieras Drāmas teātra budžets 2010. gadā cietis vairāk nekā Nacionālā teātra un Dailes teātra dotācija.

Teātros gaidāma gan darbinieku atlaišana, gan sūtīšana bezalgas atvaļinājumā. Tāpat tiks samazināta biļešu cena uz izrādēm. Tas nozīmē, ka kritīsies pašu ieņēmumi un teātru finansiālā krīze kļūs dziļāka.