Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Privātie mediji aicina aizliegt reklāmu valsts dotētos medijos

Latvijas Raidorganizāciju asociācija un Latvijas Preses izdevēju asociācija nosūtījusi atklātu vēstuli ar aicinājumu aizliegt reklāmu sabiedriskajā televīzijā un radio, kā arī pašvaldību finansētos izdevumos.

Vēstule adresēta Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem (ZZS), Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Guntim Bērziņam (JL) un Saeimas Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājai Ingrīda Circenei (JL).

Abas nozares organizācijas iebilst pret 2010. gada budžetā piešķirto papildu finansējumu Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai 2,3 miljonu latu apmērā.

Organizācijas uzskata, ka dotācijas «rada nevienlīdzīgus konkurences noteikumus visiem mediju tirgus dalībniekiem» un pieprasa aizliegt reklāmu sabiedriskajos medijos.

«Ja sabiedriskajiem medijiem tiek piešķirts finansējums no valsts budžeta, šādā gadījumā ir pilnīgi nepieļaujami tiem piedalīties reklāmas tirgū. Tas neveicina vienlīdzīgu konkurenci starp reklāmas tirgus dalībniekiem un kropļo tirgu kopumā. Aicinām aizliegt reklāmu sabiedriskajos medijos — Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā, kā arī pašvaldību finansētos izdevumos,» teikts vēstulē.

Vēstulē asociācijas atsaucas uz Eiropas Savienības pamatdokumentiem, kur esot aizliegta sabiedrisko mediju finansēšana tādā veidā, kas maina uzņēmējdarbības un konkurences noteikumus.

Vēstule nav pirmā reize, kad privāto ētera un citu mediju pārstāvji iebilst pret sabiedriskā radio un televīzijas dotēšanu no valsts budžeta, vienlaikus atļaujot sabiedriskajiem medijiem konkurēt reklāmas tirgū.

Kā ziņots, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas darbības nodrošināšanai nākamgad tiks piešķirti papildu 2,3 miljoni latu, šodien nolēma Saeimas Budžeta un finanšu komisija. Minētā summa abu raidorganizāciju darbības nodrošināšanai tiks iegūta no Latvijas Valsts radio un televīzijas centra dividendēm.

0,8 miljoni latu nākamgad paredzēti Latvijas Radio, 1,5 miljoni latu — Latvijas Televīzijai.