Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemassvētku floristikas izstāde Dabas muzejā

No 9. decembra līdz 10. janvārim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma Ziemassvētku floristikas izstāde «Ienāc», kuru veidos Latvijas Floristu apvienība, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas muzeja vecākā izstāžu organizatore Linda Rožkalne.

Izstādē apmeklētāji varēs aplūkot interesantas un neatkārtojamas galda dekorēšanas iespējas.

Izstādē būs skatāmas oriģinālas ziedu kompozīcijas, vainagi, kolāžas un citi mākslas darbi, kuros dabiskie materiāli mijas ar mākslīgajiem, veiksmīgākajos darbos nereti šo robežu pat grūti pamanīt, svarīga ir darba un materiālu kvalitāte, kas arī nosaka kopdarba izskatu.

Izstādē piedalīsies floristi no dažādām Latvijas pilsētām, tādiem atzītiem saloniem kā «Grieta» un «Ortija», kā arī godalgas guvuši floristi — Irisa Janevica, Gaiva Muičele un citi.

Darbos tiek izmantoti visdažādākie materiāli — lapas, zariņi, stiebriņi, ziedi, čiekuri, gliemežvāki, pērlītes, akmentiņi, spalvas un neskaitāmi citi materiāli. Tā ir māksla no materiāliem, kas ir dabā un mums apkārt, savienojot nesavienojamo, veidot mākslas darbus interjera papildināšanai gan svētkos, gan ikdienā.

«Floristika ir ne tikai māksla, bet arī grūts darbs, kas prasa pacietību. Šī māksla pamatā dalās divās daļās — komercfloristika, kura redzama visbiežāk, un mākslinieciskā floristika, ko piedāvājam aplūkot izstādē «Ienāc», sacīja Linda Rožkalne.

Floristi vadās pēc vispārējām modes tendencēm Latvijā un pasaulē. Šogad uzmanība vērsta violetajai krāsai, it īpaši piesātinātiem toņiem. Aktuāli šoziem ir arī melnie, tirkīzzilie, petrolejas dzeltenbrūnie toņi, kā arī Ziemassvētku klasika — sarkanā, zaļā un baltā krāsa.