Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juglas un Malienas ielas krustojumā tiks uzstādīts luksofors

Šodien, 7. decembrī, darba režīmā tiks ieslēgti luksofori Juglas un Malienas ielas krustojumā. Luksofori izbūvēti krustojuma rekonstrukcijas laikā ar mērķi paaugstināt gājēju un transportlīdzekļu satiksmes drošību.

Krustojuma rekonstrukcija tika veikta pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma. Tās laikā krustojuma tuvumā esošās sabiedriskā transporta pieturvietas ir labiekārtotas un izbūvētas brauktuves paplašinājumos jeb pieturvietu «kabatās». Tādējādi sabiedriskais transports, apstājoties pieturvietā, nekavē pārējo transportlīdzekļu satiksmi. Krustojuma rekonstrukcijas ietvaros izbūvētas arī regulējamas gājēju pārejas, kas aprīkotas ar zaļā luksofora gaismas signāla izsaukuma pogu un vājredzīgo gājēju satiksmei paredzētām skaņas iekārtām. Uz ietvēm uzstādītas arī gājēju drošības barjeras.

Rekonstrukcijas laikā Malienas ielas brauktuves segumā iestrādāti induktīvie devēji, kas pieslēgti luksoforu kontrollerim. Tas sniedz iespēju nodrošināt, lai pa Malienas ielu braucošie transportlīdzekļi varētu iekļauties Juglas ielas satiksmes plūsmā, bet pa Juglas ielu braucošajiem sarkanais luksofora gaismas signāls ieslēgsies tikai tad, ja Malienas ielā pie stoplīnijas būs piebraukuši transportlīdzekļi.

2008. gadā, satiksmei atklājot Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojumu, pa Juglas ielu strauji palielinājusies satiksmes intensitāte. Tādējādi pa Malienas ielu braucošajiem transportlīdzekļu vadītājiem bija apgrūtinoši iekļauties satiksmes plūsmā pa Juglas ielu. Arī gājējiem, lai turpinātu ceļu uz tuvējām sabiedriskā transporta pieturvietām vai netālu esošajām mācību iestādēm, bija apgrūtinoši šķērsot Juglas ielu.

Plānots, ka pēc Juglas ielas turpinājuma izbūves no Biķernieku ielas līdz Lubānas ielai Juglas ielas nozīme maģistrālo ielu tīklā palielināsies.

Būvdarbus minētajā krustojumā veica SIA «SZMA Rīga».