Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dobelis neizpratnē par Zatlera aicinājumu nelietot vārdu «okupants»

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK biedrs Juris Dobelis ir neizpratnē par [s:29752], nodēvējot to par valsts pirmās personas «jocīgu pārsteigumu».

«Tas ir galīgi nepieņemami. Tas viss ir samocīti, smieklīgi un liecina par stīvēšanos, kas nepieklājas prezidentam,» sašutumu sarunā ar aģentūru BNS pauda Dobelis.

Viņš atgādināja, ka kalendārā 17. jūnijs ir Latvijas okupācijas diena un šāds prezidenta paziņojums izklausās jocīgi, kamēr kalendārā ir šāda diena. «Varbūt beigās prezidents vispār neatzīs okupāciju?» piebilda deputāts.

«Man tas nāk kā jocīgs pārsteigums. Protams, katram var būt savs viedoklis, bet Zatlers nav jebkurš, viņš ir Valsts prezidents,» norādīja «tēvzemietis».

Jau vēstīts, ka, atbildot uz krievu valodā iznākošā laikraksta «Telegraf» lasītāju prasīto par okupāciju, prezidents sacīja: ja kādam šis jautājums īsti nav skaidrs, ikvienam ir iespēja apmeklēt Okupācijas muzeju un to noskaidrot, apskatot neskaitāmas vēsturiskas liecības, kas apstiprina okupācijas faktu.

«Taču es vēlos uzsvērt, ka Latvijā okupācija ir beigusies līdz ar pēdējo padomju armijas spēku aiziešanu, tādēļ pašlaik Latvijā mums vajadzētu vienoties, ka vārds «okupants» vairs netiks izmantots,» teica Zatlers.

Ziņots arī, ka Dobelim izteikts mutisks brīdinājums un aicinājums publiski atvainoties par kolēģu aizvainošanu, nosaucot viņus par okupantiem. Šādi Dobelis rīkojās, parlamentam galīgajā lasījumā lemjot par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā.

Pirms Dobeļa uzrunas, kolēģiem redzot tautas kalpu tuvojamies tribīnei, no zāles atskanēja ironiskas piezīmes, ka arī šajā gadījumā «tas viss ir saistīts ar okupāciju».

Par to «tēvzemietis» strauji iesvilās un, ticis līdz mikrofonam, vērsās uz zāles kreiso spārnu, uzsaucot: «Okupant, turi muti ciet!»