Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KP: Viļņas lidosta konkurē likuma normu ietvaros

Konkurences padome (KP) secinājusi, ka nav pamata apgalvojumiem, ka Viļņas lidosta konkurences cīņā izmanto negodīgas atlaides, portālu «Apollo» informēja KP.

KP, ņemot vērā aviosabiedrības «airBaltic» prezidenta Bertolda Flika izteikumus par Viļņas lidostas atlaižu sistēmu, kas esot analoga Rīgas lidostā nule atceltajai, lūgusi Lietuvas konkurences uzraudzības iestādei sniegt informāciju par cenu izmaiņām Viļņas lidostā.

Saskaņā ar kaimiņvalsts konkurences uzraudzības iestādes sniegto informāciju, diskusija Lietuvas valdībā noritējusi nevis par Eiropas konkurences tiesību normām neatbilstošu atlaižu ieviešanu, bet gan par valstij svarīgiem tiešajiem lidojumiem no Viļņas lidostas un to attīstības un valsts atbalsta iespējām saskaņā ar Eiropas Komisijas noteiktajiem ierobežojumiem šajā jomā.

KP nosoda vēlmi atceltās «Starptautiskās lidosta «Rīga»» atlaides atspoguļot kā veiksmīgu un pieņemamu biznesa modeli — netaisnīgo atlaižu, kuras radīja nevienlīdzīgus konkurences nosacījumus, liekot vienām aviosabiedrībām segt citu radītās izmaksas, darbības laikā Rīgas lidostu pametušas vairākas aviosabiedrības («KLM Royal Dutch Airlines», «British Airways», «Austrian Airlines», «SAS», «EasyGet», «Germanwings» un «Aer Lingus»).

Rezultātā samazinājusies konkurence un patērētāju izvēles iespējas, kā arī pārmēru palielinājusies lidostas attīstības atkarība no nacionālās aviosabiedrības «airBaltic» darbības. Atcelto atlaižu neatbilstība Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam, kā arī joprojām iespējamā pārkāpumā cietušo aviokompāniju tiesvedība par zaudējumu atlīdzību skaidri liecina par šādu atlaižu neatbilstību starptautiskai praksei.

Vienlaikus KP uzsver: pēc skaidriem kritērijiem noteiktas un vienlīdzīgi piemērotas apjoma atlaides var tikt izmantotas lidostu cenu politikas izveidē.