Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cenas visvairāk kāpušas Purvciemā un Pļavniekos

 Novembrī vidējā sērijveida dzīvokļu cena Rīgā, salīdzinot ar oktobri, palielinājusies par 3%, sasniedzot 530 EUR/m2, liecina nekustamā īpašuma kompānijas «Latio» tirgus pārskata dati Salīdzinot ar 2008.gada novembri, sērijveida dzīvokļu cenu indekss samazinājies par 44%, salīdzinot ar 2007.gada novembri – par 63%.

Sērijveida dzīvokļu cena trīs mēnešu laikā kopumā pieaugusi par 7,5%. Novembrī šī cena veido 31% no maksimuma (1570 EUR/m2 2007.gada pavasarī).

Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu darījumu skaits Rīgas pilsētā  pēdējo mēnešu laikā būtiski nemainās.

Lielākais cenu kāpums novembrī vērojams Purvciemā un Pļavniekos. Šie rajoni ir kā indikators tirgus svārstībām, pirmās izmaiņas parasti novērojamas tieši šajos rajonos, skaidro «Latio». Mazākas cenu izmaiņas ir Ziepniekkalnā, Zolitūdē, Imantā. Neliels cenu kritums turpinās no pilsētas centra attālākos mikrorajonos Bolderājā un Vecmīlgrāvī.

Rīgas centrā dzīvokļiem ar mazu platību (vidēji līdz m2) cenas nedaudz aug, lielāku platību dzīvokļiem cenas saglabājas iepriekšējā līmenī. Mājās ar sliktu tehnisko stāvokli dzīvokļu cena bez remonta ir sākot no 500 EUR/m2. Interese par šādām mājām ir maza. Nerenovētās mājās ar salīdzinoši labu tehnisko stāvoklī cena dzīvokļiem ar remontu ir no 800 līdz 900 EUR/m2. Renovētās mājās no 1200 EUR/m2.

Sērijveida dzīvokļu cenas Jūrmalā, Kauguros ir no 360 līdz 650 EUR/m2. Cenas Bulduros ir no 900 EUR/kv.m sērijveida dzīvokļiem un līdz pat 4500 EUR/m2 dzīvokļiem jaunajos projektos. Majoros šī amplitūda ir no 700 līdz 4500 EUR/m2, Dubultos – no 430 līdz 1800 EUR/m2.

Dzīvokļu piedāvājums aizvien samazinās. Pieprasījums pēc nelielas platības dzīvokļiem labā tehniskā stāvoklī un par tirgum atbilstošo cenu pārsniedz piedāvājumu. Interesējošo piedāvājumu sastāda mājokļi, kurus īpašnieki vēlas ātri realizēt, tādēļ nosakot tirgum atbilstošu cenu. Bieži vien saimnieki, kuri plāno pārcelties uz dzīvi ārzemēs, piedāvā savus īpašumus ne tikai izīrēt, bet arī pārdot.
 
Novembrī vērojams pieprasījuma pieaugums pēc dzīvošanai gatavām privātmājām gan Pierīgā, gan Jūrmalā. Par īpašumiem Jūrmalā joprojām lielākā interese ir no Krievijas pilsoņiem. Ekskluzīviem īpašumiem cenas tiek turētas līdzšinējā augstā līmenī. Tomēr darījumi notiek maz. Pircēji pārsvarā piedāvā cenas zem tirgus vērtības. Cenu noteikšanai atbilstoši tirgum piekrīt vien īpašnieki mājām ar sliktāku tehnisko stāvokli un novietojumu.

Zemes tirgū saglabājas zema aktivitāte.

«Ja kreditēšana būtu pietiekamā apmērā, ekonomiski pamatotā cena sērijveida dzīvokļiem šobrīd būtu ap 700 EUR/kv.m,» uzskata Māris Grīnbergs, «Latio» tirgus analītiķis. Māris Grīnbergs prognozē, ka līdz ar kreditēšanās atjaunošanos, cena līdz 700 EUR/kv.m varētu uzkāpt  ātri, pēc tam gan cenu izmaiņām vajadzētu būt lēnākām un neatrauties no ekonomikas attīstības.