Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas bobslejistei Skvorcovai pēc smagās avārijas tiks amputēta kāja

Krievijas bobslejistei Irinai Skvorcovai, kura avārijā Kēnigzē trasē Vācijā guva smagas traumas, visticamāk, tiks amputēta kāja, un pilnībā nav novērsti arī draudi sportistes dzīvībai, šodien vēsta Krievijas masu mediji.

Kā ziņots, Skvorcova smagas traumas guva 23. novembrī notikušajā avārijā, kad gandrīz vienlaicīgi no abiem Kēnigzes trases startiem tika palaistas Krievijas ekipāžas - vīri Jevgeņijs Paškovs un Andrejs Matjuškovs, kā arī dāmas Nadežda Fiļina un Skvorcova.

Fiļinas pilotētais divnieks apgāzās, un tajā ietriecās Paškovs/Matjuškovs. Trīs sportisti guva vieglākas traumas, bet Skvorcova guva ļoti nopietnas traumas.

Slimnīcā pie sportistes pirmdien ciemojās Krievijas bobsleja izlases galvenais treneris Vladimirs Ļubovickis, pēc kura sniegtās informācijas Skvorcovas veselības stāvoklī ir jūtami uzlabojumi, taču glābt viņas kāju vairs nebūs iespējams.

«Irina jau pamodusies no mākslīgās komas. Viņa atvēra acis, reaģēja uz kustībām un spēja paspiest roku. Taču runāt viņa nevar - nepietiek spēka,» sacīja Ļubovickis.

«Diemžēl ārsti ir nonākuši pie secinājuma, ka kāju nāksies amputēt. Šodien pie Irinas ieradīsies vācu speciālists un pēc konsultācijas ar viņu tiks pieņemts galīgais lēmums, kādā līmenī veikt amputāciju. Pēc mediķu teiktā, amputācija palīdzēs glābt sportistes dzīvību, taču arī šajā gadījumā nekādu garantiju neviens dot nevar,» piebilda treneris.

Skvorcovas ārstēšanas izdevumi šobrīd jau ir pārsnieguši 100 000 eiro (70 280 latus). Visus izdevumus apņēmusies segt Krievijas Bobsleja un skeletona federācija, kas jau iesūdzējusi tiesā Kēnigzē trasi par to, ka trases darbinieku nolaidības dēļ tajā notika smagā avārija.

Kā ziņots, Vācijas policija ierosinājusi krimināllietu un jau atzinusi, ka sportistu vainas incidentā nav, bet tā ir jāuzņemas trases tiesnešiem - no augstākā starta atļauja doties trasē tika dota automātiski, bet no sieviešu starta - manuāli.

Krievijas bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Vladimirs Misevs iepriekš apgalvoja, ka pirms starta Fiļina tiesnesim teikusi, ka deg sarkanā gaisma, un tāpēc nedrīkst braukt, bet tiesnesis viņām licis doties trasē.

Jau ziņots, ka, pēc apkopotās informācijas, šajā gadsimtā bobsleja trasēs bojā gājuši četri sportisti un viens no šādiem traģiskajiem negadījumiem notika arī Siguldas trasē. 2001. gadā skeletonists Ģirts Ostenieks nomira pēc tam, kad ietriecās Krievijas sieviešu ekipāžas nejauši trasē palaistās tukšās bobsleja kamanās.