Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izlases galvenā trenera amatam virza Vētru

Otrdien, 8. decembrī, notika LBS valdes sēde, kurā izskatīja LBS 2010. gada budžeta projektu un Latvijas Nacionālo basketbola valstsvienību un Latvijas jaunatnes valstsvienību galveno treneru kandidatūras.

Valsts finansējums Nacionālo pieaugušo un jaunatnes valstsvienībām pēdējā gada laikā ir ievērojami samazināts. Turklāt, Ministru Kabinets ir pieņēmis lēmumu par Jaunatnes basketbola metodiskā centra likvidāciju, kas līdz šim bija galvenais jaunatnes valstsvienību finansējuma nodrošinātājs. Šobrīd nav skaidrs kā tiks kompensēts valstsvienību finansiālais nodrošinājums nepieciešamajā apjomā. LBS budžeta (tajā skaitā valstsvienību programmas dalībai Eiropas čempionātos), sabalansēšana ir galvenais uzdevums līdz nākamajai LBS valdes sēdei.

Kā galveno kandidātu Latvijas Nacionālās vīriešu basketbola valstsvienības galvenā trenera amatam LBS valde noteica Gundaru Vētru. Ja Vētra izlasei teiks jā, tad, visticamāk, LBS viņu apstiprinās galvenā trenera amatā, savukārt, ja treneris noraidīs šo piedāvājumu, tad izlases galvenā trenera jautājums atgriezīsies sākumpunktā. Dažs labs žurnālists jau arī paspējis Vētram piemērīt «Ventspils» galvenā trenera uzvalku, taču šādām runām (baumām) nav nekāda pamata.

Tāpat šodien LBS apstiprināja jaunatnes valstsvienību galvenos trenerus:
U-20 jaunieši – Varis Krūmiņš;
U-20 jaunietes – Mārtiņš Zībarts;
U-18 jaunieši – Ziedonis Jansons;
U-16 jaunieši – Raivo Otersons;
U-16 jaunietes – Ainārs Čukste;
U-14 jaunieši – Nikolajs Mazurs
U-14 jaunietes – Mudīte Zandere

Līgumi ar valstsvienību treneriem tiks parakstīti tikai pēc LBS budžeta apstiprināšanas.

Attiecībā uz sieviešu valstsvienības galveno treneri LBS valde nolēma turpināt pārrunas ar kandidātiem līdz LBS budžeta apstiprināšanai.