Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atceļ apbūves moratoriju iekškvartālu teritorijām Rīgā

Rīgas domes deputāti šodien nolēma atcelt 2006.gadā noteikto apbūves moratoriju iekškvartālu teritorijām.

Paredzēts, ka turpmāk visi projekti, kas saistīti ar iekškvartālu teritoriju apbūvi, obligāti būs jāaizskata pilsētas arhitekta kolēģijā.

2006.gadā

noteiktais būvniecības un rekonstrukcijas moratorijs dzīvojamo mikrorajonu pagalmu un publisko apstādījumu teritorijās, uzņēmējiem lika izstrādāt dārgus un laikietilpīgus detālplānojumus daļai iekškvartālu teritoriju.

«Lemjot par iekškvartālu apbūves projektiem, jāpanāk iedzīvotāju un investoru interešu harmonizācija. Turpmāk šādas būvniecības ieceres vajadzēs ne tikai nodot sabiedriskai apspriešanai, bet arī izskatīt pilsētas arhitekta kolēģijā un saņemt tur šīs kompetentās institūcijas pozitīvu atzinumu,» iepriekš skaidroja Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (SC).

Kā norādīts Pilsētas attīstības komitejas deputātiem sagatavotajos materiālos, Rīgas teritorijas plānojuma 2006.-2018.gadam grozījumu gaitā SIA «Datorkarte» veica izvērtējumu par būvniecības un rekonstrukcijas moratorija dzīvojamo mikrorajonu pagalmu un publisko apstādījumu teritorijām.

Galvenie darba uzdevumi bija apsekot moratorija teritorijas un noteikt tajās esošo apstādījumu kvalitāti, noteikt teritorijas, kuras ir būtiskas iedzīvotāju rekreācijai un publiskai apkalpei, kā arī sniegt priekšlikumus teritorijas turpmākai izmantošanai.

Grozījumos moratorija teritorijās detālplānojums kā obligāts nosacījums teritorijas attīstībai netiek paredzēts, jo, ņemot vērā izpētes rezultātus, attīstības plāna grozījumos tika veiktas zonējuma izmaiņas, kas iespēju robežās nodrošina esošo apstādījumu saglabāšanu, jaunu apstādījumu veidošanu un publiskās infrastruktūras attīstību moratorija teritorijās.

Papildu tam grozījumi nosaka prasības detālplānojumiem, kā arī kritērijus, kas nosaka detālplānojumu izstrādes nepieciešamību kompleksas apbūves teritorijās.

Atceļot domes lēmumu par moratoriju, uzņēmējiem būs iespēja pārtraukt nelietderīgu detālplānojumu izstrādi, tādējādi vienkāršojot un atvieglojot attīstības ieceru realizāciju.

Moratorijs paredz, ka dzīvojamo mikrorajonu pagalmu un publisko apstādījumu teritorijās rekonstrukciju un būvniecību varēs veikt tikai pēc detālplānojuma izstrādes un apstiprināšanas Rīgas domē. Detālplānojuma izstrāde bija jānodrošina un jāfinansē būvniecības vai rekonstrukcijas ierosinātājam.