Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno precizēt Latvijas un starptautisko aizdevēju memorandu

Latvijas amatpersonu ar starptautiskajiem aizdevējiem — Eiropas Komisiju (EK) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) — noslēgtajā sadarbības memorandā, visticamāk, tiks veikti redakcionāli grozījumi, taču jauns dokuments par Latvijas saistībām netiks rakstīts, trešdien vēstī laikraksts "Diena".

Izmaiņas varētu skart ekonomikas izaugsmes un nodokļu ieņēmumu prognozes. Pagaidām gan maz ticams, ka labotas vai mainītas tiks Latvijas uzņemtās saistības par tālāku valsts budžeta konsolidāciju jeb budžeta deficīta samazināšanu 2011. un 2012.gadā, lai sasniegtu tā atbilstību Māstrihtas kritērijiem, un eiro ieviešanu 2014.gadā. 

Aizdevēju pārstāvji ieradās dienu pēc 2010.gada budžeta pieņemšanas — 2.decembrī. Patlaban viņi analizē pieņemto budžetu, tiekas ar ministriju pārstāvjiem. Noslēdzoties misijai, būs tikšanās ar premjeru un finanšu ministru, kurš Latvijā atgriezīsies 14.decembrī.

Ap šo laiku varētu būt skaidrs, kas tiks mainīts memorandā. Valdības amatpersonas plašākus komentārus pagaidām nesniedz. Tiesa, premjers Valdis Dombrovskis (JL) "Dienai" apstiprinājis, ka ar aizdevējiem noslēgtais sadarbības memorands būšot jāprecizē.