Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zema apsaimniekošanas maksa daudziem šķiet ļoti aizdomīga

Piedāvātie deviņi santīmi par kvadrātmetra apsaimniekošanu daudziem cilvēkiem šķita ļoti aizdomīgi, raksturojot sērijveida daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanā šogad gūto pieredzi, intervijā biznesa portālam «Nozare» atzīst nekustamā īpašuma apsaimniekošanas uzņēmuma «Latio namsaimnieks» valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Gada sākumā «Latio» meitas uzņēmums ambiciozi sevi pieteica mājokļu apsaimniekošanas segmentā ar nosacījumu, ka māja tiks renovēta, piedāvājot sērijveida dzīvokļu apsaimniekošanu par deviņiem santīmiem kvadrātmetrā.

Gontarevs intervijā atklāj, ka uzņēmuma mērķis bija pārņemt apsaimniekošanā vismaz 250 mājas. «Šajā grūtajā laikā, piedāvājot iedzīvotājiem krietni lētāku pakalpojumu ar izdevīgiem nosacījumiem, šķita, ka atsaucība būs ļoti liela. Tomēr izrādījās, ka tā nav. Piedāvātie deviņi santīmi par kvadrātmetra apsaimniekošanu daudziem cilvēkiem šķita ļoti aizdomīgi,» norāda uzņēmējs.

Viņš atzīst, ka, sākot darbību šajā jomā, uzņēmums arī nebija rēķinājies, ka no bijušo namu pārvalžu puses būs liela pretdarbība.

«Esam secinājuši, ka māju iedzīvotāji baidās no straujām pārmaiņām, viņiem vajag, lai viss notiktu mierīgi, viņiem jāredz reāli darbi, reāli piemēri par izmaksu samazināšanos pēc renovācijas veikšanas. Mēs to sapratām un sākām katrā rajonā apsaimniekot pa vienai, divām mājām, kurās īstenojam savu ideju, lai iedzīvotāji redz reālo ieguvumu,» stāsta Gontarevs.

Viņš atklāj, ka kopš pavasara uzņēmuma apsaimniekoto kvadrātmetru skaits ir desmitkāršojies un sasniegts 100 000 kvadrātmetru līmenis. «Tas ir mazāk, nekā bija plānots,» norāda Gontarevs, piebilstot, ka māju pārņemšanas no citiem apsaimniekotājiem process turpinās, «Latio namsaimnieks» patlaban strādā ar aptuveni 350 mājām un «attiecības ar tām ir dažādās stadijās».

Gontarevs uzsver, ka apsaimniekošana par deviņiem santīmiem kvadrātmetrā netika piedāvāta «vienkārši tāpat». «Mēs to piedāvājām tām daudzdzīvokļu mājām, kuras piekrita uzreiz apgūt Eiropas Savienības (ES) finansējumu un veikt mājas renovāciju. Bijām rēķinājušies ar sešiem līdz deviņiem mēnešiem, lai sakārtotu renovācijai nepieciešamo dokumentāciju, kas ietver tehniskos atzinumus, energoauditu, būvprojekta izstrādi un saskaņošanu, pieteikuma iesniegšanu ES finansējuma saņemšanai, kā arī renovācijas darbu veikšanu. Šajā pārejas periodā varam izdzīvot par deviņiem santīmiem. Tad, kad māja ir savesta kārtībā un esam pārliecināti par rezultātu, apsaimniekošanas maksa tiek paaugstināta atbilstoši mūsu ieguldījumam,» skaidro uzņēmuma vadītājs.

Gontarevs norāda, ka iedzīvotāji daudz labāk saprot «piedāvājumu samazināt viņu pašreizējo apsaimniekošanas maksu uz pusi». «Ja bijušajai namu pārvaldei viņi vidēji maksā 40–45 santīmus par kvadrātmetru mēnesī, tad, piedāvājot 20 santīmus, iedzīvotāji piekrīt labprātāk, jo ir dzirdējuši, ka citas privātās kompānijas piedāvā līdzīgu maksu. Tas šķiet saprotamāk. Piedāvājot deviņus santīmus, iedzīvotāji visbiežāk nemēģina izprast pakalpojuma būtību, bet gan meklē, kur ir āķis. Zema maksa šķiet ļoti aizdomīga,» skaidro uzņēmējs.