Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece ierobežos IeM dienesta transportlīdzekļu izmantošanu

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) ministrijas padotībā esošo iestāžu vadītājiem uzdevusi veikt nepieciešamos pasākumus, lai pilnveidotu dienesta transportlīdzekļu izmantošanas kārtību un kontroli, novērstu nepamatotu dienesta transportlīdzekļu izmantošanu un optimizētu transportlīdzekļu nobraukumu un ekonomētu finanšu līdzekļus, portālam «Apollo» pavēstīja ministrijas preses pārstāve Sintija Virse.

«Mēs jau vienreiz pārskatījām un ierobežojām dienesta automašīnu izmantošanas kārtību. Tomēr vēl arvien redzu, ka ne visiem darbiniekiem, kuriem pašlaik piešķirtas dienesta automašīnas, tās ir vajadzīgas viņu darba pienākumu pilnvērtīgai veikšanai un tās tiek izmantotas tikai, lai nokļūtu no mājām uz darbu un otrādi. Piemēram, varētu pārskatīt dienesta automašīnu izmantošanu Valsts policijas centrālajā aparātā, jo neuzskatu, ka Finanšu vadības biroja vadītājam visu laiku nepieciešama automašīna, vajadzības gadījumā viņš var izmantot dežurējošo automašīnu. Šo pasākumu mērķis ir pēc iespējas vairāk automašīnu novirzīt tiem dienestu darbiniekiem reģionos, kas ikdienā veic pienākumus uz vietas un tieši nodrošina sabiedrības kārtību un drošību,» pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Iestāžu vadītājiem uzdots pārskatīt iekšējos normatīvos aktus, kas nosaka dienesta transportlīdzekļu izmantošanas kārtību, lai noteiktu papildu kritērijus, pēc kuriem tiek noteikts transportlīdzekļu skaits iestāžu struktūrvienībās un to izmantošanas lietderīgums.

Tāpat ministre uzdevusi samazināt dienesta transportlīdzekļu izmantošanu iestāžu atbalsta struktūrvienībās, piemēram, lietvedības, finanšu, personālsastāva dienestā u. tml. Līdz minimumam arī jāsamazina dienesta transportlīdzekļu nodošana amatpersonām individuālai lietošanai, it sevišķi iestāžu centrālajos aparātos un struktūrvienību vadītāju un to vietnieku līmenī.

Iestāžu vadītājiem jāparedz papildu kontroles pasākumi, lai nepieļautu nepamatotu dienesta transportlīdzekļu izmantošanu ārpus darba laika, un par rīkojuma izpildes gaitu ministre jāinformē līdz 21. decembrim.