Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katrs otrais ceļu satiksmes negadījums notiek Rīgā

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datiem šā gada deviņos mēnešos 57% no reģistrētajiem OCTA apdrošināšanas gadījumiem notikuši Rīgā.

Turpinot samazināties apdrošināšanas gadījumu skaitam, salīdzinot ar pagājušā gada deviņiem mēnešiem, šogad par 15% samazinājušās arī ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem izmaksājamo neto atlīdzību summas, veidojot 24,7 miljonus latu. Savukārt, lai gan OCTA cenām ir tendence samazināties, nopelnītās prēmijas veido gandrīz 42,5 miljonus latu, kas ir par 2,4% vairāk nekā pērn tādā pašā laika posmā.

Par negadījumiem, kas notikuši Rīgā, pieņemti 16,6 tūkstoši lēmumu par kopējo summu 10,2 miljoni latu.

Juris Stengrevics, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs: «Rīgā ceļu satiksmē piedalās vislielākais īpatsvars transportlīdzekļu. Līdz ar to tikai likumsakarīgi, ka arī negadījumu skaits un izmaksāto atlīdzību apjoms par šiem negadījumiem veido ļoti būtisku daļu zaudējumu atlīdzību struktūrā. Ja automašīna piedalās ceļu satiksmē Rīgā, tai ir lielāka iespējamība iekļūt ceļu satiksmes negadījumā nekā citās Latvijas pilsētās.»

1665 lēmumi ir pieņemti par ārvalstīs notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem par kopējo atlīdzību summu trīs miljoni latu, kas sastāda 13,6% no kopējās atlīdzību summas. Šogad deviņos mēnešos vidējās atlīdzības lielums par apdrošināšanas gadījumu ārvalstīs ir 1851 lats (salīdzinājumam vispār vidējā atlīdzība ir 720 latu).

Šajā laika periodā vislielākais lēmumu skaits tika pieņemts par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā sastādīja 85% no kopējā atlīdzību skaita.

Šogad deviņos mēnešos par 44% pieaugušas personai nodarīto zaudējumu (par ārstēšanu valstij un cietušajiem, pabalsti, nemateriālās atlīdzības) atlīdzības, veidojot kopējo summu 1,88 miljonu latu apmērā. Vidējā apdrošināšanas atlīdzība uz apdrošināšanas gadījumu par personai nodarītajiem zaudējumiem veidoja 579,04 latus. Valstij šajā laika posmā par cietušo ārstēšanu un izmaksātajiem sociālajiem pabalstiem kopumā atlīdzināti 1,03 miljoni lati: Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai — 589,8 tūkstoši latu, salīdzinot pērn, tikai 1,12 tūkstoši latu, savukārt Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai — 439,8 tūkstoši latu, salīdzinot pērn — 377,8 tūkstoši latu.

Negadījumu kritums uzlabo OCTA nozares darbības tehnisko rezultātu

Šogad deviņos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībām piekritušo atlīdzību prasību neto summa bija 24,7 miljoni latu, kas ir par 4,4 miljoniem latu jeb 15,2% mazāk nekā 2008. gada deviņos mēnešos. Tas apliecina to, ka strauji sarūk ceļu satiksmes negadījumu skaits un ar to saistītās zaudējumu atlīdzību prasības.

Salīdzinot šā gada deviņu mēnešu rādītājus ar 2008. gada deviņiem mēnešiem, lai gan apdrošināšanas līgumu cenām šajā periodā ir vērojama tendence samazināties, tomēr nopelnīto prēmiju palielinājums veido 2,4%, ko galvenokārt izsauc tikai izmaiņas bruto nenopelnīto prēmiju tehniskajās rezervēs, kuras apdrošinātāji samazinājuši gandrīz divas reizes.

Juris Stengrevics: «Pašlaik strauji sarucis ceļu satiksmes negadījumu skaits, jo samazinās to transportlīdzekļu īpatsvars, kas piedalās ceļu satiksmē. Neliels cenu samazinājums novērojams arī remontdarbu izcenojumos. Tā rezultātā samazinās arī zaudējumu atlīdzību pieteikumu skaits un arī apdrošinātāju izmaksājamo atlīdzību kopējie apjomi.»

Pēdējo gadu laikā pirmo gadu apdrošinātājiem izdevies uzlabot finanšu rādītājus OCTA darbības jomā. Tas savukārt sekmējis OCTA nozares darbības stabilizāciju, ko apliecina peļņas un zaudējuma aprēķina tehniskais rezultāts — 4,2 miljoni latu. Nozares finansiālā stabilitāte ir ļoti svarīga, lai nozares dalībnieki arī turpmāk varētu segt zaudējumus ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem.