Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Medvedevs: ļoti gribu uzlabot Krievijas un Baltijas valstu attiecības

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs trešdien paziņoja, ka vēlētos Krievijas un Baltijas valstu attiecību uzlabošanos.

«Man ļoti gribētos, lai mūsu attiecības ar Baltijas valstīm kļūtu patiešām labākas,» trešdien forumā «Eiropas un Āzijas mediji 2009» sacīja Krievijas prezidents.

«Turklāt, lai attiecības uzlabojas nevis uz papīra vai kopīgu deklarāciju formā, kuras mēs varam, protams, sagatavot, bet pragmatiskā šā vārda nozīmē,» viņš uzsvēra.

«Lai mēs panāktu normālu, vienlīdzīgu preču apmaiņu, lai tūrisma plūsma augtu, lai mēs diskutētu par vissarežģītākajiem mūsu vēstures jautājumiem, lai mēs regulāri apmainītos ar delegācijām augstākajā un visaugstākajā līmenī. Diemžēl aizvadītajos gados šajā ziņā nav noticis pārāk daudz,» teica Medvedevs un piebilda, ka nevēlas nevienam neko pārmest.

Viņš atzina, ka, piemēram, attiecībā uz Lietuvu patlaban ir zināmi priekšnoteikumi, lai attiecības uzlabotos, un atgādināja, ka nesen Berlīnē ticies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti.

Medvedevs norādīja: «Mums visiem pašlaik ir smagas ekonomiskās attiecības, un Baltijas valstis šajā ziņā ir ļoti cietušas, varbūt pat vairāk nekā citas valstis. Tas jāņem vērā savstarpējās attiecībās, jābūt nedaudz uzmanīgākiem, kad vēršamies par dažādiem jautājumiem, piemēram, par preču piegādi. Tas ir svarīgi.»

Viņš sacīja, ka «jādzird partneri, kad tiek piedāvāti to vai citu sarežģītu jautājumu apspriešanas formāti». Medvedevs arī uzsvēra, ka ļoti uzmanīgi vajag apieties ar dažādām klišejām dažādu jautājumu apspriešanā, un piebilda, ka jāmeklē savstarpējas saskarsmes punkti.

«Mēs cenšamies viens otru saprast no jauna,» norādīja Medvedevs.

Pēc viņa teiktā, ja izdošoties apvienot šīs divas pieejas — pragmatiski ekonomisko un politisko —, tad Krievijas un Baltijas valstu attiecības izies jaunā līmenī. «Es katrā ziņā uz to ceru,» viņš piebilda.

«Protams, dažādi cilvēki vada valdības un valstis, bet dažreiz jāpārkāpj šie ideoloģiskie stereotipi, kas radušies pirms mums, kas sarežģī mums savstarpējo diskusiju. Jāatceras, kas mūs apvieno, kur mums bija sarežģījumi, un nevajag mēģināt «uzlauzt» vēsturi. Tas nav pieņemami. Atsevišķu vēstures faktu pārskatīšana ir ļoti bīstama lieta, tāpēc tuvošanās ar pozīciju dialogu būtu pareiza pieeja,» sacīja Medvedevs.