Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ikstenas «Dzīves svinēšana» tagad sērijā «Klausāmgrāmata»

Audio grāmatu sērijā «Klausāmgrāmata» kolekcijā «Autora balss» klajā laists pazīstamās rakstnieces Noras Ikstenas MP3 «Dzīves svinēšana». Tas ir viens no populārākajiem Noras Ikstenas romāniem, kurš apgādā «Atēna» iznāca 1998. gadā. Romānu studijā atraktīvi ielasījusi autore.

Īpašā izdevuma bukletam rakstītā esejā rakstniece Inga Ābele saka: «Nebīšos apgalvot, ka Noras Ikstenas romāns ir savveida renesanses romāns latviešu literatūrā. Palūkosimies, kāda ir tā uzbūves struktūra. Jāatceras, ka termins «renesanse» sākotnēji raksturoja kultūras un garīguma atdzimšanu pēc antīkās pasaules parauga, jo viduslaikos cilvēku uzskatīja tikai par elementu Dieva radītajā pasaules kārtībā; visu šīs pasaules centienu mērķis bija pestīšana viņsaulē. Noru Ikstenu gauži maz interesē pestīšana viņsaulē, jo latviskais kultūrslānis ir tik biezs, ka uzskatā par viņsauli valda gluži vai haoss — kā latviskajos buramvārdos, kur eņģelis sit kokles, svētā sieva iet dancot, bet Dieviņš aiz baznīcas nogulis gar zemi. Par kādu pestīšanu kādā viņsaulē var būt runa?»

«Kad studijā, ielasot «Dzīves svinēšanu», nonācu līdz Eleonoras vāķēšanai, pēkšņi izdzirdēju savu balsi, kas izdzied psalmus. Tas kaut kā bija noticis pats no sevis. Un valoda man likās mana tuviniece. Un īstenībā tā nemaz nebija lasīšana, tā bija dzīves svinēšana,» atzīst Nora Ikstena.

Jaunā klausāmgrāmata iznākusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Skaņu režisors — Olivers Tarvids, māksliniece — Ieva Dzintare. Sērijas partneri ir Rīgas Centrālā bibliotēka, «Radio NABA» un mūzikas ierakstu veikals «Upe» Vaļņu ielā 26. Šajā veikalā izdevums būs pieejams par Ls 7. Disks būs nopērkams arī grāmatnīcās un citās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās.