Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārsti tomēr glābuši Krievijas bobslejistes Skvorcovas kāju

Krievijas bobslejistei Irinai Skvorcovai, kura avārijā Kēnigzē trasē Vācijā guva smagas traumas, veikta operācija, kuras laikā mediķiem tomēr izdevies saglābt sportistes kāju, un tā netika amputēta.

Kā vēsta Krievijas aģentūra «RIA Novosti», operācijā, kas tika veikta Vācijas pilsētas Traunšteinas slimnīcā, piedalījās ārsts no Krievijas, kurš palika pilnībā apmierināts ar vācu kolēģu darbu.

Skvorcovas operācija ilga pāris stundu un noritēja ļoti veiksmīgi. Kā atzina Krievijas bobsleja komandas preses sekretāre Ņina Grifenšteina, izdevās izvairīties no kājas amputācijas, un paredzams, ka arī nākotnē amputācija nebūs nepieciešama.

Kā ziņots, Skvorcova smagas traumas guva 23. novembrī notikušajā avārijā, kad gandrīz vienlaikus no abiem Kēnigzes trases startiem tika palaistas Krievijas ekipāžas — vīri Jevgeņijs Pašk...

Fiļinas pilotētais divnieks apgāzās, un tajā ietriecās Paškovs/Matjuškovs. Trīs sportisti guva vieglākas traumas, bet Skvorcova guva ļoti nopietnas traumas.

Skvorcova tika nogādāta Traunšteinas slimnīcā, kur viņa pāris dienu tika turēta mākslīgajā komā. Pirmdien, kad sportiste tika pamodināta no komas, Krievijas bobsleja izlases galvenais treneris Vladimirs Ļubovickis paziņoja, ka ārsti pieņēmuši lēmumu amputēt Skvorcovas kāju, lai glābtu viņai dzīvību.

Pēc operācijas Grifenšteina atzina, ka ārsti lēmumu par amputāciju atcēluši vismaz līdz šīs nedēļas beigām, turklāt ir lielas cerības, ka no tās varēs arī izvairīties.

Jau ziņots, ka Skvorcovas ārstēšanas izdevumi pašlaik jau pārsnieguši 100 000 eiro (70 280 latu). Visus izdevumus apņēmusies segt Krievijas Bobsleja un skeletona federācija, kas jau iesūdzējusi tiesā Kēnigzē trasi par to, ka trases darbinieku nolaidības dēļ tajā notika smaga avārija.

LETA jau vēstīja, ka Vācijas policija ierosinājusi krimināllietu un jau atzinusi, ka sportistu vainas incidentā nav; tā jāuzņemas trases tiesnešiem — no augstākā starta atļauja doties trasē tika dota automātiski, bet no sieviešu starta — manuāli.

Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Vladimirs Misevs iepriekš apgalvoja, ka pirms starta Fiļina tiesnesim teikusi, ka deg sarkanā gaisma, tāpēc nedrīkst braukt, bet tiesnesis viņām licis doties trasē.

Jau ziņots, ka, pēc apkopotās informācijas, šajā gadsimtā bobsleja trasēs bojā gājuši četri sportisti un viens no šādiem traģiskajiem negadījumiem notika arī Siguldas trasē. Kā jau vēstīts, 2001. gadā skeletonists Ģirts Ostenieks nomira pēc tam, kad ietriecās Krievijas sieviešu ekipāžas nejauši trasē palaistās tukšās bobsleja kamanās.