Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dalbiņš bažīgs par Zemessardzes turpmāko lomu armijā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija kopumā pozitīvi vērtē Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) plānotās reformas mērķus, tomēr pauž bažas par Zemessardzes turpmāko lomu NBS, infomrē Saeimas Preses dienestā.

Tādēļ komisija rūpīgi sekos līdzi NBS reformas gaitai, pēc komisijas ārkārtas sēdes NBS Apvienotajā štābā pauda komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

«Tiekoties ar bruņoto spēku vadību, vēlējāmies noskaidrot, kādi ir iecerētās Nacionālo bruņoto spēku reformas mērķi un kā tā tiks praktiski realizēta. Atbildes uz saviem jautājumiem kopumā guvām un reformas pamatideju atbalstām,» norādīja Dalbiņš.

Viņš atzinīgi novērtēja reformas mērķi - samazināt administratīvo aparātu, vairāk attīstot NBS kaujas vienības.

Vienlaikus komisijas priekšsēdētājs pauda bažas par joprojām neskaidro Zemessardzes turpmāko vietu NBS struktūrā.

«Nav pieņemams, ka pašreizējā reformas projektā Zemessardze izņemta no Sauszemes spēku struktūras. Šī problēma būs jānovērš, jo citādi bruņoto spēku reforma nonāks pretrunā ar Saeimas pieņemtajiem lēmumiem par Zemessardzi,» uzsvēra Dalbiņš.