Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja būtu nauda, sūtītu vairāk karavīrus uz Afganistānu

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) pauž atbalstu pēc iespējas lielākai Latvijas institūciju iesaistīšanai starptautiskajā operācijā Afganistānā, tomēr papildus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) personāla dalībai starptautisko spēku sastāvā Afganistānā ir jāmeklē iespējas mūsu valsts civilo ekspertu iesaistīšanai Afganistānas atjaunošanā

«Lielāka mūsu karavīru kontingenta nosūtīšana uz starptautisko operāciju Afganistānā esošā budžeta ietvaros nav iespējama un tuvākajā laikā šo līmeni nav plānots pārskatīt,» norāda ministrs.

Lieģis atgādina, ka 175 karavīru dalība militārajā operācijā Afganistānā ir saskaņota ar mūsu stratēģiskajiem sabiedrotajiem un Alianses vadību.

Vienlaicīgi Lieģis uzskata, ka papildus militārā un civilā personāla nosūtīšanu uz Afganistānu ir iespējams skatīt tikai budžeta palielināšanas gadījumā, portālam «Apollo» pavēstīja ministrijas pārstāvis Airis Rikveilis.

Ministrs uzsver, ka pietiekamu finanšu līdzekļu gadījumā Latvija būtu spējīga nosūtīt gan papildu karavīrus, gan aizsardzības nozares civilos ekspertus starptautisko spēku operācijā. Ministrs pauž gandarījumu par tiem Aizsardzības ministrijas darbiniekiem, kuri jau iepriekš izrādījuši interesi iegūt pieredzi starptautiskajā vidē Afganistānā.

Šobrīd starptautiskajā operācijā Afganistānā dienestu turpina 175 Latvijas kontingenta karavīri, kuri izvietoti Farjabas provincē valsts ziemeļos, kā arī Nuristānas un Kunāras provincēs Afganistānas austrumos.

Kopējās starptautiskās operācijas izmaksas 2010.gada budžetā paliek šā gada līmenī - 12 miljoni latu.