Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nomnieki nesteidz pamest lielos tirdzniecības centrus

Lai gan telpu nomas maksas kritušās un palielinās aktivitāte tirdzniecības telpu segmentā, nomnieki nesteidz pamest lielos tirdzniecības centrus.

«Linstow Center Management» apsaimniekotajos «Galactico» centros - «Mols», «Dole», «Alfa», «Origo» un «Galerija Centrs» vakantās platības aizņem ne vairāk kā 6% no

kopējās iznomājamās platības. «Ir objekti, kuros brīvu iznomājamo platību nav vispār,» norāda «Linstow Center Management» Iznomāšanas un attīstības direktors Mārcis Budļevskis.

Viņš tomēr atzīst, ka gadījumi, kas saistīti ar pēkšņiem nomnieku maksātnespējas pieteikumiem vai atteikumiem pagarināt līgumu ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

«Daudzi nomnieki šo laiku redz kā lielisku iespēju uzsākt savu biznesu Latvijā un Baltijā,» stāsta tirdzniecības kompleksa «Spice» direktore Iveta Lāce, norādot, ka šobrīd «Spicē» visas telpas ir iznomātas un atvērti vairāki starptautiski pazīstamu zīmolu veikali un tirdzniecības vietas.

Kā ziņots iepriekš, pateicoties zemajām nomas maksām, pieaugusi aktivitāte Rīgas centra un Vecrīgas tirdzniecības telpu segmentā. Brīvo telpu īpatsvars palielinās jo īpaši mazajos tirdzniecības centros, veidojot 10-15%.