Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maizītis: mums visas beidzamo gadu valdības jāsaliek cietumos?

Saistībā ar bieži izskanējušo jautājumu — kad Ģenerālprokuratūra vilks pie tiesas valsts nozadzējus un izsaimniekotājus un kad viņus sodīs — ģenerālprokurors Jānis Maizītis intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja, ka mūsu tiesību sistēmā nav tik vienkārši nonākt līdz konkrētai atbildīgai personai.

«Jā, ir iesniegumi, un mēs pārbaudām, kā valsts nonākusi tik smagā ekonomiskā stāvoklī. [..] Bet visur ir argumenti un pretargumenti. Nonākt līdz konkrētai atbildīgai personai mūsu tiesību sistēmā nav tik vienkārši — nu, ko, mums visas beidzamo gadu valdības jāsaliek cietumos?» laikrakstam sacījis Maizītis.

Viņš tāpat norādīja, ka Ģenerālprokuratūra izvērtē, «vai šajos procesos nav bijusi viena atbildīgā persona, teiksim, vai finanšu ministra N darbības, bezdarbības vai pilnvaru pārkāpšanas dēļ nav noticis tas un tas, un tas. Ja tādas situācijas konstatēs un pierādīs, mēs, protams, reaģēsim. Tas, ja kāds kādreiz bijis finanšu ministrs, nav arguments, lai pret viņu nerosinātu lietu.»