Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavas novada domes priekšsēdētājam atlaišana nedraud

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (Tautas partija) neplāno atsaukt no amata Jelgavas novada domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni (Zaļo un zemnieku savienība) [s:29877].

Zalāns ceturtdien žurnālistiem pastāstīja, ka Caunem saistībā ar šo situāciju jaunnedēļ jāiesniedz ministram paskaidrojums un tam sekos ministra aizrādījums Jelgavas novada domes priekšsēdētājam. Tomēr atsaukt amatpersonu no amata ministrs neplāno, jo «šis nav tas gadījums» un jāņem vērā sabiedrības uzticība novada domei šovasar notikušajās vēlēšanās.

Viņš gan uzsvēra, ka notikušais seminārs medību formā darba laikā noteikti nav ētiska rīcība un būtu jāpārvērtē novada domes darbs un jāpārliecinās, vai šis gadījums ir bijis izņēmums novada domes darbā un «vai nav vēl kāda aisberga neredzamā daļa».

Jau iepriekš Caunes vadītā Jelgavas novada dome, nule sākot darbu jaunajā sasaukumā, nolēma palielināt domes pārstāvju algas, atgādināja Zalāns. Toreiz pēc šīs ziņas izskanēšanas un sabiedrības sašutuma šis lēmums tika atcelts.

«Ja kopumā pašvaldības valstī strādā labi un šādas situācijas parasti nenotiek, daži šādi pilieni medus mucā nenoliedzami bojā pašvaldību tēlu kopumā,» piebilda Zalāns.

Jau vēstīts, ka trešdienas priekšpusdienā Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Caune (Zaļo un zemnieku savienība) un vairāki novada pagastu pārvalžu vadītāji nevis strādāja, bet atradās medībās Līvbērzes pagasta un Kalnciema apkaimē.

Tā trešdien rakstīja novada laikraksts «Zemgales Ziņas», kura korespondents deputātus sastapis mežā.

Caune šo pasākumu nosauca par darba semināru, tiesa, novada domē par to neko nezināja, apgalvojot, ka pašvaldības vadītāji ir sanāksmē Rīgā.

Pamanījis medību norises vietā žurnālistus, Caune bijis manāmi pārsteigts. Uz jautājumu, ko viņš darba laikā, tērpies mednieka apģērbā ar bisi rokās, dara meža ceļa malā, viņš uzreiz nevarēja atbildēt.

Pēc desmit minūtēm Caune jau bija gatavs nelielai sarunai un atklāja, ka šādus seminārus rīko jau desmit gadu, vēl kopš Jelgavas rajona padomes laikiem. Medībās piedaloties daļa pagastu pārvalžu vadītāju, arī pašvaldības nodaļu vadītāji.

Ziņots arī, ka vasarā Dobeles un Jelgavas novadu pašvaldības saskaņoja lēmumus par domnieku atalgojuma palielināšanu, kas tieši attiektos arī uz Caunes atalgojumu. Pēc šīs informācijas izskanēšanas plašsaziņas līdzekļos šis lēmums tika atcelts.