Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Urbanovičs: valdībai, valdošajai koalīcijai ir vēzis

Ekonomisti un politiķi jau šobrīd uzskata, ka nākamā gada pirmajā pusē būs jāgroza nesen pieņemtais nākamā gada budžets. «Saskaņas centra» Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» norāda, ka, viņaprāt, nodokļu celšana neradīs nodokļu ieņēmumu palielinājumu, drīzāk otrādi.

«Jau janvāris, februāris parādīs šīs tendences. Par to ir pārliecināti visi, arī valdības vadītājs, bet pie premjera uzvalciņa piestāv runāt ko citu. Ceturksnim beidzoties, valdībai nāksies vēlreiz skaņot savu kļūdaino prognozi ar Starptautisko Valūtas fondu. Vilšanās būs vispārēja,» laikrakstam sacīja Urbanovičs.

Jautāts, kas būtu jādara un vai jāmaina nodokļu sistēma, viņš norāda: «Ir vairāki varianti. Pirmais: konstatēt, kāpēc tā notiek, izanalizēt, kas ir nepareizi, un piedāvāt pareizu virzienu, sabiedrībai pieņemamu, saprotamu, ticamu. Bet tik un tā nāksies atkal «griezt». Vai arī iekšējās pretrunas, kas samilst, sašķels šo valdību, kas vedīs pie tās funkcionēšanas beigām. Valdībā, valdošajā koalīcijā ir vēzis — savstarpējā neuzticēšanās, nīšana, un kopā kaut ko būvēt, kad viens sapņo par otra nāvi, nav iespējams. Būtu jāvienojas par lietām, kas sabiedrību uztrauc, jāpasaka, kā tās risināt, kā solidāri sadalīt ciešanas.»