Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēlas līdzināties Vairai Vīķei-Freibergai un Vitālijam Gavrilovam

42% sieviešu par savu paraugu, sasniedzot cienījamu vecumu, izvēlas Vairu Vīķi-Freibergu, savukārt 22% vīriešu labprāt līdzinātos Vitālijam Gavrilovam, liecina SEB bankas veiktā aptauja.

2. vietu respondentu topā ieņem Laima Vaikule (20%) un Raimonds Pauls (17%). Visbiežāk pieminēto Latvijas pazīstamo personu vidū bija arī Maija Tabaka (9%), Inese Galante (9%), Māra Zālīte (9%), kā arī Gunārs Ķirsons (14%). Respondenti piedāvāja arī savus variantus personām, kurām viņi vēlētos līdzināties, pārkāpjot 55 gadu slieksni, — Margarita Stāraste, Olga Dreģe, Aina Poiša, arhibīskaps Jānis Pujāts, Ēvalds Valters, Aleksejs Loskutovs, Mārtiņš Rītiņš.

Aptaujājot portāla «draugiem.lv» lietotājus, noskaidrots, ka gados jaunām sievietēm no 20 līdz 29 gadiem Vaira Vīķe-Freiberga imponē vairāk nekā vecākām aptaujas dalībniecēm, kuru atbildēs spilgtāk iezīmējās tāda personība kā Maija Tabaka (17–18%). Savukārt vīriešiem, kas ir vecāki par 45 gadiem, viena no polārākajām atbildēm bija Uldis Dumpis (23%).

Aptaujas dalībniekiem bija savi favorīti arī pasaules pazīstamo cilvēku vidū: lielākā daļa sieviešu (28%) minēja Sofiju Lorēnu kā paraugu savai tālākajai nākotnei. Topa 2. vietā ierindojās Merila Strīpa (20%), kurai seko Hilarija Klintone un karaliene Elizabete II (abām dāmām 15% īpatsvars). Pazīstamo vīriešu konkurencē vadībā izvirzījās Šons Konerijs (29%), Als Pačīno (13%) un Bils Klintons (10%). Aptaujātie izteica arī savas versijas, minot Māti Terēzi, Žaklīnu Kenediju, Allu Pugačovu, Vladimiru Putinu, Bilu Geitu, Stīvenu Sīgalu un Deniju de Vito.

Aptauja norisinājās 2009. gada novembrī, un tajā piedalījās vairāk nekā 3200 SEB bankas klientu un 35 000 portāla «draugiem.lv» lietotāji.