Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Zatlers ticis pie «Ararat» brendija mucas

Arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, viesojoties Armēnijas leģendārajā brendija rūpnīcā «Ararat», saņēmis dāvinājumā mucu ar šo dziru, aģentūru BNS informēja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Zatlers arī devies ekskursijā pa brendija darītavu un apraudzījis citām amatpersonām piederošās mučeles, tostarp Vairai Vīķei-Freibergai dāvināto.

Zatlers pārliecinājies, ka arī viņa priekštecei dāvinātā dzira joprojām atrodas savā vietā.

Pēc tam prezidents arī svinīgi parakstījies uz sava jaunieguvuma, kuru gan arī Zatlers - līdzīgi kā citas amatpersonas - atstās Armēnijā.

Jau vēstīts, ka arī eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu Armēnijā gaida muca ar ekskluzīvu brendiju.

Pirms četriem gadiem, viesojoties oficiālā vizītē Armēnijas galvaspilsētā Erevānā, arī Vīķe-Freiberga apmeklēja brendija rūpnīcu «Ararat», kur no rūpnīcas īpašniekiem saņēmusi dāvanu - mucu ar augstākās kvalitātes «Ararat» brendiju.

Pirms vairākiem gadiem «Ararat» rūpnīcā izveidota īpaša prezidentu aleja, kurā katram prezidentam, kas ieradies Erevānā, tiek dāvināta muca ar brendiju. Katrs prezidents uz sev paredzētās mucas parakstās, bet pēc tam uz tās tiek novietota plāksnīte ar informāciju par to, kad notikusi vizīte un kam konkrētā muca ir paredzēta.

Savas vizītes laikā Vaira Vīķe-Freiberga atstāja autogrāfu arī uz īpašas «Miera mucas», kas «Ararat» rūpnīcā atrodas kopš 1998.gada un simbolizē cerību uz mieru starp Armēniju, Kalnu Karabahu un Azerbaidžānu. Šo mucu atvērs tikai tad, kad tiks parakstīts miera līgums starp karojošajām pusēm. Pie «Miera mucas» ir aplūkojams vienīgais Azerbaidžānas karogs visā Armēnijā. «Miera muca» ir vienīgā brendija muca «Ararat» rūpnīcā, kuru visi cer atvērt iespējami ātrāk.

«Ararat» brendija pirmsākumi meklējami 1887.gadā, kad ģildes lieltirgotājs Nersess Tairjancs uzcēla pirmo kombinēto vīna darītavu un spirta rūpnīcu bijušajā Erevānas cietoksnī. Pašlaik «Ararat» brendiju izgatavo uzņēmums «Yerevan Brandy Company», kas, ievērojot izgatavošanas tradīcijas, ražo brendiju jau vairāk nekā 100 gadu. Brendija izgatavošanai tiek izmantotas vīnogas, kuras raksturīgas tikai Ararata ielejai, kur atrodas pasaulē vecākie vīna dārzi. Pateicoties augstajiem izgatavošanas standartiem, «Ararat» brendijs visā pasaulē ir speciālistu augsti novērtēts dzēriens.