Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Volkswagen» šogad prognozē rekordlielu pārdošanas apjomu

Vācijas autoražotājs «Volkswagen AG» prognozē, ka arī šo gadu uzņēmums varētu noslēgt ar rekordlielu automašīnu pārdošanas apjomu, taču 2010. gads būs ārkārtīgi grūts, jo valstis pārtrauks īstenot automobiļu apmaiņas programmas, teikts publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Autobūves koncerns, kurā ietilpst arī «Audi», «Škoda» un «Seat» zīmoli, novembrī pārdeva 531 000 automašīnu, kas ir par 19,1% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Savukārt šā gada pirmajos 11 mēnešos koncerna pārdošanas apjoms pieauga par 2% - līdz 5,85 miljoniem vienību.

Tādējādi «Volkswagen» prognozē, ka šogad kopumā pārdošanas apjoms nedaudz pārsniegs pērn reģistrēto rekordaugsto rādītāju, proti, 6,2 miljonus automašīnu.

Taču kompānijas pārdošanas direktors Detlefs Vitigs paziņoja, ka «nākamie gadi būs ārkārtīgi smagi».

«Volkswagen» prognozē, ka pārdošanas apjoms turpinās palielināties kompānijas lielākajā tirgū Ķīnā, taču varētu samazināties Eiropā, kur automašīnu tirdzniecību šogad veicināja valdību īstenotās automašīnu apmaiņas programmas.

Kā ziņots, vairākas Eiropas valstis autorūpniecības sektora atbalsta plāna ietvaros autovadītājiem piedāvā subsīdijas par lēmumu iegādāties jaunu automobili.