Pirmā «sausā» uzvara, ļoti svarīgi trīs punkti

Kontinentālās hokeja līgas spēlē Rīgas «Dinamo» komanda svētdien «Arēnā «Rīga»» ar 2:0 pārspēja latviešu uzbrucēja Kaspara Saulieša pārstāvēto Minskas «Dinamo».

Rīgas «Dinamo» galvenā trenera Jūliusa Šuplera pēcspēles komentārs.

Fotogalerija

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, tomēr nedaudz vairāk bīstamu momentu veidojās pie Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem. Perioda vidū tieši Saulietis nopelnīja noraidījumu, kuru trešdaļas 13. minūtē vārtu guvumā pārvērta Aleksandrs Ņiživijs, kuram lielisku piespēli pēc paša Ņiživija cienīgas pauzes atdeva Krišjāns Rēdlihs (1:0). Trešdaļas pēdējās minūtēs «rīdzinieki» pēc Miķeļa Rēdliha noraidījuma palika mazākumā, tomēr «minskieši» savas izdevības neprata izmantot.

Jau otrās trešdaļas 23. sekundē Miķelis Rēdlihs uzreiz pēc iznākšanas no noraidīto soliņa pieslēdzās uzbrukumam un otro reizi mačā pārspēja Andreju Mezinu (2:0). Ļoti svarīgs bija brīdis otrās trešdaļas vidū, kad 2+2 minūšu noraidījumu saņēma Krišjānis Rēdlihs, tomēr «Dinamo» komanda spēja izturēt četras minūtes skaitliskajā mazākumā, bet pēc tam mājiniekiem pat bija iespējas palielināt pārsvaru. Jāpiebilst, ka otrajā periodā metienu attiecība bija 1:9 «rīdziniekiem» par sliktu, bet pēc divām trešdaļām — 6:20.

Pēdējā trešdaļā laukumā visvairāk izcēlās mača tieneši, vispirms atstājot «rīdziniekus» mazākumā trīs pret pieciem uz divām minūtēm, bet pēc tam piešķirot dīvainu soda metienu uz «minskiešu» vārtiem. Ņiživijs bullīti realizēja, tomēr tas tika izdarīts jau ar atkārtotu metienu, tādēļ vārti pamatoti netika ieskaitīti. Tomēr mājinieki uzvaru nosargāja un izcīnīja ļoti svarīgus trīs punktus pret Minskas «Dinamo» komandu.

Par labākajiem šā mača spēlētājiem tika atzīts Masaļskis (Rīgas «Dinamo») un bijušais «rīdzinieku» aizsargs Dūvijs Vestkots (Minskas «Dinamo»).

Abas komandas savā starpā šosezon līdz šim tikušās vienu reizi, kad Minskā ar 2:1 papildlaikā uzvaru svinēja mājinieki.

Pēc šīs spēles Kontinentālajā hokeja līgā iestāsies pauze, kas saistīta ar nacionālo komandu turnīriem un pārbaudes spēlēm. Nākamo maču «Dinamo» hokejisti aizvadīs 22. decembrī, kad ar Minskas «Dinamo» tiksies izbraukumā.