Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: iespējams, janvāri būs jāiegulda «Parex» pamatkapitāla palielināšanai

Latvijas bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs prognozē, ka iespējams jau janvārī valdībai būs jālemj par naudas ieguldīšanu «Parex» pamatkapitālā, jo banka strādājot ar zaudējumiem, svētdien vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «De facto».

«Ja mēs redzam, ka banka cieš zaudējumus katru mēnesi, tad lai mazinātu šos zaudējumus un valstij nākotnē nebūtu jāgulda nauda kapitālā, būtu svarīgi šo banku pēc iespējas ātrāk pārdot, iespējams arī ar zaudējumiem. Valdības mērķis nebija pelnīt ar šo banku,» uzskata Rimšēvičs.

Vaicāts par nepieciešamību ieguldīt naudu «Parex bankas» pamatkapitālā, Rimšēvičs prognozē, ka «iespējams, ka gada sākumā to vajadzēs izdarīt un ar to būs pietiekami, lai šo banku varētu pārdot stratēģiskajam investoram.» Summu, kādu valdībai varētu nākties ieguldīt «Parex» pamatkapitālā, Rimšēvičs nenosauc, jo tas būšot precīzāk zināms, kad būs sagaidīti bankas šī gada darbības rezultāti.

Neskaitot šo iespējams nepieciešamo ieguldījumu «Parex» pamatkapitālā, kas diez vai būs vien daži desmiti miljoni – prognozē «De facto», Parex banka jau paziņojusi, ka tai būs nepieciešama palīdzība no valsts sindicētā kredīta atmaksai – apmēram 100 miljoni latu.