Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Olimpisko komiteju uzraudzīs stingrāk

Iespējams, ka jau visai drīz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) amatpersonu darbība tiks uzraudzīta daudz striktāk nekā līdz šim. Lai nodrošinātu lielāku caurspīdību un uzraudzību nevalstiskajās organizācijās, kurām valsts uzticējusi savu funkciju veikšanu un dod tām arī attiecīgu finansējumu, nepieciešamas izmaiņas likumdošanā.

Latvijas Televīzijas raidījums «De facto» svētdienas vakarā ziņo, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gatavo izmaiņas likumā par Interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, lai arī nevalstiskās organizācijas, rīkojoties ar valsts naudu, ievērotu līdzīgus ierobežojumus kā valsts amatpersonas, piemēram – nepieņemtu lēmumus par labu sev vai radiem piederošam biznesam.

«Paredzēts noteikt valsts amatpersonām pielīdzināmas personas statusu, attiecinot uz tām būtiskākās prasības un ierobežojumus, kā arī pienākumu sniegt valsts amatpersonu deklarācijas,» raidījumam saka KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs. Paredzams, ka priekšlikumi tuvāko divu nedēļu laikā jau aizceļos uz Saeimu.

Savukārt likuma mainīšanai nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrija, uzskatot, ka tad neviens sporta organizācijās negribēšot strādāt. Viņuprāt – ir pietiekami ar ministrijas audita komisijas darbu, ar to, ka naudu sportam nākamgad piešķirs plašākā komisijā nekā līdz šim un bez valsts aģentūru starpniecības. Tas gan faktiski tikai palielinās nevalstisko organizāciju, tostarp LOK nozīmi sportam  paredzētās naudas tērēšanā.  

Par Sporta nozarei atvēlētā finansējuma izlietojumu Valsts kontrole gatavo vienu no pēdējā laikā visapjomīgākajiem ziņojumiem pārsimts lappušu apjomā, bet premjers Valdis Dombrovskis pavisam nesen - novembra beigās, uzdeva prokuratūrai veikt padziļinātu pārbaudi par LOK naudas tēriņiem, tostarp – par atalgojuma apmēru noteikšanu.

Savukārt LOK vadības pārstāvis, ģenerālsekretārs Einars Fogelis raidījumam skaidro, ka «LOK daļa amatpersonu, kas finansētas no valsts budžeta, jau iekļaujas kopējā atalgojuma līmenī, mēs pie šī jautājuma strādājam un LOK nebūs nekas ārpus šīs sistēmas un situācijas valstī. Nekas īpašs un speciāls.»

Lai arī IZM vadība atzīst, ka LOK  izdevumi tieši atalgojuma sadaļā bijuši pārmērīgi, no viņu puses konkrētu uzdevumu administrācijas tēriņu samazināšanai arī nākamajā gadā nav, ir tikai ieceres. Un arī tās neattiecas uz augstākajām LOK amatpersonām, kuru algas maksā no ziedojumu daļas.

"Es aicināšu kā savu priekšlikumu komisijai lemt, ka no valsts dotācijas piešķirtie resursi, kas tiek tērēti amatpersonu algošanai, tiek pielīdzināti vienotai atalgojuma sistēmai valstī. Par kā tiek tērēta sponsoru nauda, tā ir sabiedriskas organizācijas darīšana, kā viņa atskaitās pret saviem sponsoriem," tā "De facto" saka IZM valsts sekretārs Mareks Gruškevics.